Genel Dekorasyon

Giyinme Odası İçin Dolap Seçimi

 

Yeni model evlerde özellikle karşımıza çıkan yatak odasından ayrı olan, giyinme odaları bulunuyor. Bu alternatif çözüm aslında odanızdaki fazla eşya ve kıyafetlerin en güzel şekilde saklanmasını sağlıyor diyebiliriz. Giyinme odası için dolap seçimi oldukça önemli bir faktördür. Dilerseniz direkt olarak giyinme odası için bütün bir dolap takımı alabileceğiniz gibi, parça parça dolap alarak da giyinme odasını tamamlayabilirsiniz.

Bu konuda bilmeniz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Öncelikle en çok kullandığınız kıyafet parçalarının hangi kategoride yer aldığını planlamalısınız. Eğer ayakkabılarınız çoğunluktaysa, ayakkabı dolaplarına daha geniş bir alan vermeniz gerekir. Tıpkı bu tüyo gibi daha farklı kıyafet dolabı seçimleri hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızın devamında görebilirsiniz.

 

 

 

Giyinme Odası İçin Dolap Tavsiyeleri

Giyinme odası için dolap tavsiyeleri konusunda bilmeniz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Öncelikle eğer bir çift olarak giyinme dolanı kullanacaksanız, giyinme odasının bir tarafını kendiniz için, diğer bir tarafını da eşiniz için bölmelisiniz. Böylece kıyafetler hiçbir şekilde karışmaz. Aynı zamanda eğer makyaj dolabı da odaya eklemek isterseniz, ürünleri koyduğunuz bölmeye bir de ayna eklemenizi tavsiye ederiz. Böylece alandan tasarruf ederek direkt olarak giyinme odasında makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Giyinme odası için dolap seçimi yaparken mümkün olduğunca alandan tasarruf etmeye ve geniş dolaplar kullanmaya çalışmalısınız. Böylece kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde dolaba sığdırmış olursunuz. Ayrıca alacağınız dolaplardan en azından birinde boydan bir ayna olması, kıyafet denemelerinizde size yardımcı olacaktır. Giyinme odası için en çok tercih edilen dolaplar genellikle raflı dolaplardır. Eğer kıyafetlerinizin direkt olarak odaya girdiğinizde gözükmesini isterseniz, kapaksız ve raflı olan dolaplardan tercih edebilirsiniz. Dolapları boyunuzun kolayca erişebileceği boyutlarda satın almanızı ya da yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir