Genel Dekorasyon

Evde Kendinizin Yapabileceği Saksı Aranjmanları

Konunun okulunu okumadım uzmanı da değilim fakat bir ev hanımı olarak sizlere evde bulunan malzemeler ile saksı arajmanı nasıl yapılır bu konu hakkında âcizane fikirlerimi sunmak isterim.

Ev dekorasyonunuza büyük katkı sağlayacak olan arajman hazırlığı için evinizde bulunan çiçekler yeterli olacaktır. Arajman da kullanmak üzere canlı ve cansız çiçeklerinizi bir araya toplamakla işe başlayınız.

Yine evde bulunan kullanmadığınız bir leğenin içerisine ala bildiğince canlı çiçek yerleştirin. Yalnız bu çiçekleri saksıdan çıkarmadan olduğu gibi koyun. Buradaki maksat çiçekleri bir arada kullanıp büyük bir arajman yapmaktır.

Yine evinizde bulunan bir kumaş yardımı ile leğenin çevresini iyice kapatın. Bu işlemi yaparken de dekoratif durmasına özen gösterin. Bir başka öneri ise evde bulunan çiçeksiz yani sadece yapraklı olan çiçeklerinizin diplerine plastik gül veya çiçek yerleştirin. Böylece büyük bir arajmanınız daha olacaktır.    Özellikle sukulent tarzı dikensiz kaktüsler saksı aranjmanlarında oldukça başarılı görüntüler sergiliyorlar.

Ayrıca sizler için bir araya getirdiğimiz saksı aranjman örneklerini de inceleyerek fikir sahibi olabilir ve kendiniz de evde uygulayabilirsiniz.

Evde Kendinizin Yapabileceği Saksı Aranjmanları Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir