Genel Dekorasyon

Ev Girişi Dekorasyon Fikirleri

Ilk intiba her zaman çok önemlidir. Yeni tanıştığımız birinin ilk anda bizde bıraktığı intiba onun hakkındaki düşüncelerimizi doğrudan etkiler. Buna biraz ön yargı da denebilir ancak maalesef doğrudur. Dışarıdan harika görünen bir eve girdiğinizde korkunç bir giriş ile karşılaşırsanız sonrasında iyi bir görünüm beklemeniz imkansızdır. Ev girişi dekorasyonları ilk intibayı oluşturmak, bizim en özel dünyamız olan evlerimizi temsil etmek için en önemli konulardan bir tanesidir.iyi aydınlatılmamış, karanlık, loş, basık ve dağınık bir antresi olan eve kimse girmek istemez. Iyi aydınlatılmış, ferah, toplu ve düzenli, giriş için mükemmel bir uyumu olan mobilyaların yer aldığı antreler ise oldukça davetkardır. Ev girişi dekorasyon fikirleri karar vermesi çok zor fikirler gibi gelebilir kulağa. Çünkü genel olarak bu alanlar ya dardır ya çok uzundur, ya çok küçüktür veya çok büyüktür. Bu tarz orantısız alanları dekore etmek de oldukça zordur.

Kapıdan girer girmez herkesin yaptığı şey anahtarlarını bir yere koymak olur. Bu yüzden estetik görünüm haricide sizin kendi konforunuz için hemen kapının bir dresuar koyun. Bu portmanto olarak da adlandırılan mobilyaların çekmeceli olanları, küçük olanları, büyük olanları, aynalı ve aynasız olmak üzere çok çeşitli modelleri vardır. Giriş kapısının hemen anında ya da karşısında kullanılan bu mobilyaları genelde kocaman aynalı modellerinden seçilir. Bunun sebebi ise, birinci olarak herkesin dışarı çıkmadan önce son bir kez kendine, saçına başına, kıyafetine bakmak istemesidir. Ikinci olarak kapı açıldığında sizi karşılayan bir ayna, bulunduğu ortamı olduğundan daha büyük gösterir. Saray dekorasyonlarında, her yerde özellikle de merdivenlerin çevresinde ve katlar arasında devasa aynalar kullanılamasının amacı da budur. Alanları daha geniş ve derin göstermek.

Eğer giriş alanını bir türlü daha canlı hale getiremiyorsanız bitki kullanabilirsiniz. Otellerde, plazalarda giriş kapılarının hemen yanlarında kocaman saksılar içerisinde kocaman bitkiler görürsünüz. Bu bitkilerin amacı karanlık ve biraz boğucu olan bu alanları daha canlı hale getirmek. Yapay bitkiler bu alanlarda çok çirkin olur o yüzden canlı bitki kullanmalısınız. Ancak canlı bitkilerin de güneş ışıklarına ihtiyacı vardır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir