Genel Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Ev dekorasyonunda asıl amaç estetik açıdan güzel görünüme sahip bir ortam yaratmaktır. En uygun fiyatlı, en pratik yoldan belirlenen yöntemlerle yapılan planlama doğrultusunda eşyalar alınır yerleşimler yapılır. Ev dekorasyonunda yapılan hatalar konusunda birinci sırada bu gelir, estetik kaygının konfor kaygısının önüne geçmesi. Eviniz ne kadar hoş, ne kadar etkileyii görünürse görünsün kullanışlı ve konforlu olmadıktan sonra hiç bir anlamı yoktur. Evin ne kadar kullanışlı olduğu da direk sizi yani ev sahibini etkileyecektir. Eve gelen misafirler belki ne kadar hoş olduğu konusu ile ilgilenir ancak onlar gittikten sonra evi asıl kullanan kişi olarak sizin konforunuz size kalır.

Ev dekorasyonunda konforu estetik kaygının çok gerisine atmak en büyk hatadır. Siz konfor konusunu daha ön plana alırsınız veya estetik açıdan güzel olsun istersiniz orası size kalmış ancak direk estetik görünüm odaklı bir planlama yaparsanız çok üzücü bir sonuç elde edebilirsniz. Bu konudan sonra ev dekorasyonunda yapılan hatalar nelerdir peki? Uzun ömürlü, dayanıklı ürünler almamak. Ev dekorasyonu uzun vadeli bir yatırımdır. O kadar hızlı ve kısa süre içerisinde değişiklik yapmak kolay değildir. Ucuz olsun sonra yenisini alırız düşüncesi ile ucuz ve kalitesiz eşyalar almak gibi bir hata yapmayın. Her kaliteli ürünün her bütçeye uygun fiyatlısı vardır, istedikten sonra bulmak kolaydır.

Antreleriniz ile koridorlarınız size küsmüş, çünkü diğer odalar ile ilgilenmekten onların boyasını çiçeğini düşünmekten bu kalan alanlara hiç bakmamışsınız. Ev dekorasyonunda yapılan hatalardan bir tanesi de budur, eve hoşgeldiniz diyen en önemli alanları unutma önemsememe. Koridorlarımız ile antrelerimiz herkesi karşılayan, mutlaka ama mutlaka eve gelen birinin gördüğü bir alandır. Bu kenarda köşede kalmış alanları dekore etmek evdeki detaylara hakimiyeti gösterir. Yanlış ışıklandırma, büyük koltukların küçük alanlarda kullanlması ve evi minicik daracık göstermesi, yatak odasında canlı çiçek bulundurma, çok eşyalı dağınık bir oturma odası veya salon oluşturma gibi daha bir çok hata saymak mümkündür. Ev dekorasyonunda yapılan hataları en iyi gösteren örneklere galerimizde bir göz atmanızı tavsiye ederiz

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir