Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyonlarından Örnekler

Bu yazıda dekorasyon örnekleri yardımıyla, klasik ev dekorasyonu fikirlerinin dışında kalan ve son yıllarda moda haline gelen loft dairelerden bahsedeceğim.

Mimaride önemli bir referans noktası olan loft’ların öyküsü 1970’lerde başlar. New York’ta yaratmak ve yaşamak için boşluklar, geniş alanlar, ham ve tamamlanmamış mekanlar arayan sanatçılar, eski fabrika ve depolarda yaşamaya başlarlar. Tıpkı 18. yüzyılın sonunda klasik akımın katılaşmış kurallarına  bir tepki olarak doğan romantizm akımındaki kişilerin özgürce var olma çabaları gibi, 60’lı yılların sanatçıları da kendilerini özgür hissetikleri yaşam alanlarına ihtiyaç duydular.

Yüksek tavanlı, boyasız duvarlı, brüt beton zeminli bu yapılar, ısınma zorluğuna, yıpranmışlığa ve non-konformist yaşam şartlarına rağmen bohem ruhlar için son derece cezbedici, ilham veren, tutku dolu ev-atölyeler haline gelmişti.

Loft daierelerin en önemli özelliği, mekanı odalara ayıran herhangi bir duvarın olmayışı ve tavanların yüksek olması. Duvar olmadığı için kapılar da yok. Bu sayede yaşanılan alanı bir bütün olarak algılamanız mümkün oluyor.

İşte loft dairelere örnek olabilecek ev dekorasyon resimleri.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir