Genel Dekorasyon

En Modern Gergi Tavan Dekorasyonları

Ev dekorasyonlarında odanın rengini, ışığını, havasını doğrudan etkileyen iki önemli nokta vardır, duvarlar ve tavan. Tavan sanki duvarların, mobilyaların hatta zeminin daha gerisinde kalıyormuş gibi görünse de aslında odanın ışığını dolayısıyla da tüm havasını etkiler. En modern gergi tavan dekorasyonları gün geçtikçe yeni gergi tavan modellerinin eklenmesi ile daha farklı bir hale geliyor. Sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz tüm mobilya tarzlarına uyum sağlayabilecek tasarımları olan modelleri rahatlıkla kulllanabilirsiniz. Gergi tavanların karton tavanlardan teknik olarak pek farkı yoktur. Içerisinde renkli ışıklandırmalar kullanılabilen bu tavanları isterseniz oturma odası dekorasyonlarında, isterseniz salon dekorasyonlarında isterseniz de mutfak veya yatak odası dekorasyonlarında kullanabilirsiniz.

Salon dekorasyonlarında ilgi çekici, gösterişli bir tavan her zaman daha fazla tercih edilir. Bu tavanlar, ahşap malzeme daha doğrusu platform üzerine kurulmuş ışıklandırma yerleşmesi yapılmış tarzda olabilir. Kartonpiyer, alçı, duvar kağıdı boyaları kullanılarak yapılmış farklı tarzdaki tavanlardan da olabilir. Odanızın dekorasyon tarzına göre ahşağ zeminli, plastik zeminli veya doğal zeminli olanları tercih edebilirsiniz. Evin vitrini kabul edilen alanlar salonlar olduğu için bu tarz değişik, süslü tavan modelleri genelde salon dekorasyonlarında kullanılır. Eğer imkanınız varsa yatak odaları için de renk olarak, ışıklandırma olarak oldukça şık, oldukça modern gergi tavan tasarımları vardır. Hem yatak odası dekorasyonları için hem de oturma odası, salon gibi ana alan dekorasyonları için çeşitli örnekleri galerimizde görebilirsiniz.

Tavan renginin odanın ışığına direk etkisi olduğunu unutmayın. Ahşap platformlu tavan tasarımları, diğer tavan tasarımlarına göre daha ortamı daha karanlık yapar. Yatak odası gibi karanlık olduğunda sorun yaratmayacak odalarda bunları kullanabilirsiniz. Aynı şekilde biraz karanlık, loş bir salon ortaya çıkarmak istiyorsanız da bu tarz tavanlar uygundur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir