Beyaz Eşya Modelleri

En İyi Beyaz Eşya Markaları Hangileri? 2023 Tercih Edilenler

Kullanacağımız, hayatımıza dahil edeceğimiz, küçük büyük fark etmeden satın alacağımız her üründe kaliteye, uygun fiyata bakarız bunun yanında her ürünün aslında tüketiciye güven veren bir markası olur hatta bazı koşullarda ürün markayla özdeştirilir. Beyaz eşya sektöründe belli başlı beyaz eşya markaları mevcuttur.  

Beyaz Eşya Nedir?

 Beyaz eşya kavramı 20. yy başlarından beri hayatımızdadır aslında geçmişte hijyeni ve geri dönüşümü simgeleyen renk olarak beyaz rengin öne çıkmasıyla oluşturulmuş II. Dünya Savaşı ile beraber hayatımızı kolaylaştırmaya yarayan refah ve konfor arayışıyla favori olan gereksinimler baz alınarak çeşitli kişiler tarafından icat edilmiş olan eşyalardır.  Günümüzde her şey gibi beyaz eşyalarda kendilerini geliştirerek muhafaza etmişlerdir. Çeşitli renk seçenekleri, tasarruflu seçenekleri hatta bazı beyaz eşyaların gereksinimden daha çok konfor ya da lüks olarak çeşitlendirilmesi tüketici tarafından tercih edilebilir kılmıştır. Tabi en iyisini bulmak için de En İyi Beyaz Eşya Markaları Hangileri? Konu başlığını incelemekte fayda var. 

Beyaz Eşya Hangi Eşyalara Verilen İsimdir ?

 Beyaz eşyalar araştırmalar sonucu bilimsel olarak toplumun kalkınma oranıyla doğru orantıda kullanılan eşyalardır. Toplumda ne kadar beyaz eşya kullanımı yaygınsa o toplum gelişmiş bir toplumdur denilebilir. Beyaz eşyalar evimizin demirbaşı sayılır ve günlük hayatımızda bize yardımcı olurlar. Sıkça kullanılan beyaz eşya çeşitlerini sıralayacak olursak; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, gazlı ya da elektrikle çalışan fırınlar, mikrodalga fırını, set üstü ocaklar, ankastre setleri, aspiratörler, ütü, vantilatör, davlumbaz, çamaşır kurutma makinesi, derin dondurucular, klima (ısıtıcılar ve soğutucular) gibi devam eder. Televizyon, ufak mutfak aletleri (mutfak robotu, tost makinesi, kahve-çay makineleri, su sebili), elektrikli süpürgeler gibi elektrikli aletler ise bazı tüketici ve üretici firmalar görüşünde beyaz eşya kategorisinde yer almaktadır. En İyi Beyaz Eşya Markaları Hangileri? Seçeneğinde daha detaylı firmaları vermeden önce beyaz eşya alırken dikkate alınması gereken kriterlere göz atmalıyız.

Beyaz Eşya Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 Beyaz eşyalar uzun süreler boyunca bize yardım edecek maliyetli ürünler olarak karşımıza çıkar bu nedenlerle tüketici olarak beyaz eşya seçiminde diğer ev aletlerine kıyasla daha dikkatli olmakta yarar var. Kullanım alanımıza, ürünün bize ne hizmet etmesini istediğimize karar verirsek doğru olan beyaz eşya ürününü seçebilmek o kadar kolaylaşacaktır. Bunun yanı sıra ilk bakılacak özellikler ürünün hangi enerji sınıfında olduğu, ürünün boyutları ve ürünün çıkardığı ses düzeyi olarak söylenebilir. 

 Tüketici için önemli olmanın yanı sıra yaşadığımız dünya içinde oldukça önemli olan enerji tasarrufu ürünün hangi enerji sınıfında olduğu özelliğine bağlıdır. Beyaz eşya satın alırken ne kadar enerji ne kadar elektrik harcadığını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Enerji sınıfları özellikle beyaz eşyalarda harf sistemi ile sembolize edilmiştir. A harfinden başlayıp G harfine kadar oluşturulmuş bu sistemde A sınıfı enerji grubu en az enerji harcayarak en çok tasarruf sağlayan enerji sınıf grubudur.  Boyut konusunda bakılması gereken ürünün kapasitesinde gereken yeterlilik nedir sorusu büyük ailelerde özellikle buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinde kapasite fazla olmalıdır fakat kapasite fazla olmalı diye ürün yer kaplamamalıdır, bu ikilemde tüketici seçeneklerini iyi değerlendirmelidir. Sessizlik de bir beyaz eşya seçiminde önemlidir, gelişen hayat tarzında zaten günlük yaşantımızda gürültüye, sesli ortamlara maruz kalıyoruz evimizde ise sakin bir yaşam sürmek istiyoruz, rahatsız edici seslerin evimizde en çok kullandığımız, hayatımızı kolaylaştıracak bir üründe mevcut olmasını istemeyiz. Bir ürün alırken tasarımı da tüketicinin dikkatini çeker ve satın alma arzusunu tetikler, beyaz eşya satın alınımında da bu arayış oldukça önemlidir, Renk seçenekleriyle, çeşitli görünüş tasarımlarıyla da evimizin tarzına uygun beyaz eşyaları seçmemiz uzun yıllar kullanacağımız bir üründen motive olma konusunda verim alacağımızı gösterir. 

Beyaz Eşya Satın Alınımında Tercih Edilecek Marka Seçimi? 

 En İyi Beyaz Eşya Markaları Hangileri? Başlığına geçmeden önce bir beyaz eşyaya sahip olmak isteyen tüketicinin karşısına beyaz eşya sektöründe yüzlerce marka olacaktır bu markaları bilmekte ve diğer tüketicilerin yorumlarını incelemekte fayda vardır. Marka seçiminde ürünlerin kalitesine ve uzun ömürlüğüne oldukça önem verilmelidir. Hele ki alacağınız bu ürün bir beyaz eşya ürünü ise beyaz eşyalar bakıldığında maliyetli olan ve uzun sürelerce kullanmak isteyeceğimiz eşyalardır, hayatımızın bir köşesinde durmaktansa hayatımızda rolleri vardır. Markanın fiyat performans ürünleri sağladığına, ürünlerinin yıllarca kullanılabilir oluşuna dikkat edilmelidir. Bunların ötesinde alınan beyaz eşya ürününün kullanımından doğan arıza, tamirat ya da parçasındaki bir sorun, kullanım sonucu veya fabrika çıkışlı bir hatada tüketicilerin danışabilecekleri bir teknik servisin marka tarafından sağlanabilmesi de güvenirlik ve verim açısından önem teşkil edecektir. 

En İyi Beyaz Eşya Markaları Hangileri?

 Her satın alınan ürün gibi beyaz eşya satın alınırken de marka seçimi çok önemlidir, Gerek markanın güvenirliği, ürünlerinin tüketiciler tarafından olumlu yorumlanması, teknik servislerinin verimlilikleri, markaya olan ulaşılabilirlik gibi etmenler tüketicinin zihninde markayı ürünle özdeştirir bu da markanın sektördeki yerini zinde tutar. 

 Ülkemizde 1930’lu yıllarda ithal edilen buzdolabı ile beyaz eşya kullanımı başlamıştır, 1959’da yerli çamaşır makinesi üretildi daha sonra Arçelik’le beraber yerli bir beyaz eşya sektörü oluştu.

 Araştırmalar sonucu en iyi beyaz eşya markaları sırasıyla;

1- Bosch

2- Samsung

3- LG

4- Siemens

5- Profilo

6- Franke

7- Miele

8- Electrolux

9- Grundig

10- Hoover

11- Gaggenau

12- Arçelik

13- Beko

14- Vestel

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir