Genel Dekorasyon

En Elegant Mobilya Tasarımları

Eve ilk girdiğiniz gibi çarpıcı bir görünüm elde etmek istiyorsunuz, kendiniz dahi eve gelen herkesin o anda etkilenmesini istiyorsunuz. Tasarım dünyasının sınırlarını zorlayan bir ev dekorasyonu ile herkesi şaşırtmak istiyorsunuz, başta kendiniz olmak üzere. O zaman sizin için harika bir fikrimiz var, en elegant mobilya tasarımları kendi dekorasyon fikirleri ile birlikte sizlerin hizmetinde. Elegant mobilya tasarımları diyoruz, çünkü bu mobilya tasarımları renkleri ile, kullanılan kumaşları ile, yerleştirilme şekilleri ile, koleksiyonlardaki diğer parçalarda olan uyumu ile göz kamaştıran özelliklere sahip. Nasıl ki kıyafetlerimiz bizim görüntümüzü oluşturuyor, herhangi bir insan ile ilk kez tanışırken oluşacak izlenime büyük ölçüde katkı sağlıyor aynı şey de evlerimize mobiyalarımız için geçerli. Eve gelen misafirlerimizi etkileyecek, onlarda ilk izlenimi oluşturacak şeyler mobilyalarımız.

En elegant mobilta tasarımları oturma odası, salon ve yatak odası dahil tüm oda dekorasyonlarında kullanılıyor. Ağırlıklı olarak ilk salonlarda sonra yatak odalarında daha sık diyebiliriz. Dilediğiniz renk tonunda bulabilmeniz de mümkün. Ancak bu tarz mobilyalar belirli renk tonları dışına pek çıkmıyor. Galerimizdeki örneklerimizde de görebileceğiniz gibi bu yılın elegant mobilya tasarımları ağırlıklı olarak mavi, gece mavisi, donanması mavisi dediğimiz koyu lacivert ve açık lacivert tonlarında. Bu renk tonları size koyu gibi gelebilir. Ama kullanıldığında ne kadar şık ve etkileyici göründüklerini örnekleri incelerken daha iyi anlayacaksınız. Elegant mobilya tasarımları arasında bunların tam tersi renkler olarak beyaz  ve krem tonları da vardır. Duvarlarınızın da buna uygun renk tonlarında boyandığını düşünürseniz bu mobilyalar ile harika salonlar oluşturabilirsiniz.

Kahverengi, bej rengi, sarı tonları veya yeşil tonları gibi renkler en elegant mobilya tasarımları koleksiyonlarında pek tercih edilir renkler değiller. Bu renkler daha zayıf, daha ara renkler olarak kabul ediliyor. Bu yılın modası olan gri bile elegant renk kategorisine alınmıyor.

Örneklerimizi incelerken renklerin mobilya tarzına ne kadar etkide bulunduğunu anlayabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir