Genel Dekorasyon

En Çok Tercih Edilen Duvar Kağıtları

 

Ev içi duvar dekorasyonu


Ev dekorasyonunu duvar kağıdı ile tamamlamak isteyen kişiler bütün evde aynı tarzda olan kağıtları kullanmamalıdır. Salon için ayrı, oturma odası, koridor, yatak odası, çocuk odası gibi evin farklı bölümlerinin yapısına uygun kağıtlar tercih edilmelidir. Oturma odasının dekorasyon tarzına ve genişliğine uygun renk ve desende duvar kağıdı kullanılmalıdır. Ev içi duvar dekorasyonu yapılırken duvar kağıdı kullanılması sırasında kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Özellikle silinebilir duvar kağıtları seçildiğinde uzun yıllar kullanılması mümkün olmaktadır. Son yıllarda üretilmiş olan yıkanabilir duvar kağıtları banyo ve mutfak gibi ıslak mekanlarda da kullanılmaktadır. Duvar dekorasyonu için duvar kağıdı kullanılması halinde içinde eşyalar varken ve uygulanabiliyor olmasıyla pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

Dizilerdeki ev dekorasyonu

 

En çok izlenen dizilerdeki ev dekorasyonu şık ve göz alıcı olmasıyla dikkat çekiyor. Dizilerde ki evlerin dekorasyonunda duvar kağıdının çok fazla kullanıldığı görülüyor. Bu yılın moda duvar kağıtları arasında desenleri büyük, asimetrik desenlere sahip olanlar gibi sade ve pastel renklerini hakim olduğu duvar kağıtlarının da olduğu görülüyor. Kullanılan duvar kağıdının mobilyalar, perdeler, aksesuarlar ile uyumu ise dikkat çekiyor. Eskiden sadece ithal edilirken günümüzde artık ülkemizde de duvar kağıdı imalatının yapılıyor olmasıyla fiyatları da uygun bir hale geldikten sonra kullanımının yaygınlaştığı da dikkat çekiyor. Daha önce yapılmış birbirinden şık ev dekorasyonu örnekleri ve duvar kağıtları arasından yapacağınız seçimler ile siz de evinizde fark yaratabilirsiniz.

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir