Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda Retro Ne Demek? Retro Mobilya Örnekleri

Modern ev dekorasyonunda tercih edilen en popüler tarzlardan biri de retro tarzıdır. Vintage tarzı ile yakın olduğu için sürekli karıştırılan hatta aynı olduğu düşünülen retro nedir? Dekorasyonda retro tarzı nedir, retro mobilya örnekleri hangileridir? Retro ve dekorasyon konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarını sizler için bir araya getirdik.

Dekorasyonda retro tarzı nedir?

Geçmişteki bazı dönemlere ait dekoratif aksesuarların, mobilyaların ve renklerin kullanıldığı dekorasyon tarzına retro tarz ev dekorasyonu adı verilir. Retro, giyimden saç şekline tüm tasarımlarda kullanılabilen bir tarzdır. Yani retro bir saç şekli, retro bir giyim tarzı ya da retro bir cafe tasarımı olabilir. Buradaki önemli nokta, tüm eşyaların renklerin ve aksesuarların parlak, dikkat çekici tonlarda olup belli bir dönemden seçilmiş olmasıdır.

Retro tarzı mobilya ne demek?

1950 li yıllar ile 1980 li yıllar arasındaki dönemlerde kullanılan,eskitme görünümünde parlak ve canlı ancak soluk görünümlü renklerden oluşan mobilyalara retro tarzı mobilya denmektedir. Retro mobilya örnekleri yatak odasından oturma odasına, mutfaktan banyoya hatta çocuk odasına kadar evin her bölümünde kullanılabilen oldukça şık mobilya ve dekorasyon ürünleridir. Modern zamanlara adapte edilmiş kullanışlı ve şık retro mobilya örneklerini kullanım şekilleri ile birlikte galerimizde görebilirsiniz.

Retro dekorasyon ürünleri nelerdir?

Burada kast ettiğimiz dekorasyon ürünleri retro mobilyalardan farklı olarak detaylarda kullanılan ürünlerdir. Mesela, en popopüler ve bulması kolay retro dekorasyon ürünlerinin başında daktilo gelir. Solmuş koyu mavi ya da gök mavisi renginde, hardal sarısı bir daktilo harika bir retro ev dekorasyonu ürünüdür. Bunun dışında demir şamdanlar, demir çerçeveli aynalar, duvar saatleri, demir ve etrafı küflenmiş gibi duran aynalar retro dekorasyon ürünleridir.

Retro dekorasyon fikirleri nelerdir?

Retro ev dekorasyon örnekleri ve mobilyalarını galerimizde görebilirsiniz. Retro mobilyalar ile yapılan, yerlerinin modern laminant parke yerine eski tip parkeler ile döşendiği, ev içinde kauçuk çiçeği dediğimiz kocaman saksılı çiçeklerin kullanıldığı ev dekorasyonları retro ev dekorasyonu örneklerini oluşturur. Galerimizde retro tarzı mutfak dekorasyonu ve retro tarzı oturma odası dahil çok çeşitli oda örneklerini görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir