Çatı Katı Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

----

Çatı katları, yazın evin en sıcak kısımları olurken kışın da evin en soğuk kısımları olur. Sıcak soğuk dengesini sağlamak zor olduğu için herkes tarafından tercih edilmez. Çatı katlarının sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için her mevsime uygun bir izolasyon yapılması gerekir. İzolasyon işlemleri de son derece profesyonellik gerektiren önemli bir konudur. Çatı katlarını en cazip kılan parçası ise çatı katı balkonları ya da teraslarıdır. Bu en önemli parçaların dekorasyonları da bazen iç oda dekorasyonlarından bile daha önemlidir. Biz de bu yazımızda sizler için en özel çatı katı balkon dekorasyonları nasıl yapılır, en önemli detayları nelerdir sorularının cevaplarını hazırladık.

Çatı katlarının küçük balkonları

Balkon ve terasları dekore ederken ikiye ayırıyoruz. Küçük balkon dekorasyonları ve büyük balkon dekorasyonları. Çünkü bu iki balkonun dekorasyonu tamamen farklı olabiliyor. Küçük balkonlarda dar alanların kullanım alanlarına dönüştürme ön plana çıkarken, büyük balkonlarda alanların daha küçük ve sevimli görünmesini sağlamak gerekebiliyor. Bir kaç sandalye, bir masa ve çiçeklikleri koyarak yapabileceğiniz düzenlemenin yanında bu alanları hayali bir şatonun bahçesi haline de getirebilirsiniz. Detaylarda boğulmak yerine genel hatları ile önemli parçaları göz önünde bulundurarak hazırlayabileceğiniz plan ile hareket edin.

Küçük balkonların sıcaklığını yaşayın

Minik alanlar her daim büyük alanlara göre daha cozy diye adlandırabileceğimiz sevimliliğe sahiptir. Minicik balkonların sıcak havalarını yine sevimli çiçeklere, sevimli sandalyeler ve sevimli masalar ile tamamlayın. Dikey bahçelendirme sistemlerinin en çirkin cadde ve sokakları bile sevimli hale getirdiği şu zamanlarda, dikey bahçelendirmenin gücünü siz de minik balkon duvarlarınızda kullanın. Dışarıdan bakıldığında içinde sanki ayrı bir orman varmış görüntüsü yaratacak kadar uzun, çiçekli ve yapraklı bitkiler ile her tarafı donatın. Yemyeşil bir balkon ve yemyeşil bir teras ile şehir stresini azaltın. Çatı katı balkon ve teras dekorasyonları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için de mutlaka en güzel çatı balkon modelleri yazımızı okumayı unutmayın.

bahceli-cati-kati-balkon-dekorasyonu
buyuk-cati-kati-balkon-dekorasyonu
buyuk=cati-kati-balkon-dekorasyonu
cati-kati-balkon-dekorasyonu
degisik-cati-kati-balkon-dekorasyonu
ekonomik-cati-kati-balkon-dekorasyonu
en-guzel-cati-kati-balkon-dekorasyonu
farkli-cati-kati-balkon-dekorasyonu
havali-cati-kati-balkon-dekorasyonu
havuzlu-cati-kati-balkon-dekorasyonu
kucuk=cati-kati-balkon-dekorasyonu
luks-cati-kati-balkon-dekorasyonu
luks-cati-kati-balkon-dekorasyonu
manzarali-cati-kati-balkon-dekorasyonu
modern-cati-kati-balkon-dekorasyonu
pratik-cati-kati-balkon-dekorasyonu
renkli-cati-kati-balkon-dekorasyonu
sade-cati-kati-balkon-dekorasyonu
sehirde-cati-kati-balkon-dekorasyonu
yazlik-cati-kati-balkon-dekorasyonu

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri