Genel Dekorasyon

En Kullanışlı Yazlık Ev Perde Modelleri

Yaz aylarının en sıcak günlerinde, serinlemek ve dinlenmek için yerleştiğimiz yazlık evlerimizin son derece konforlu olmasını isteriz. Özellikle yaz aylarında uzun tatiller yapabilen, yazlık evlerini de en az kışlık evleri kadar uzun, sık kullanabilen aileler için yazlık ev dekorasyonu çok önemlidir. Biz bu yazımızla en kullanışlı yazlık ev perde modelleri hakkında bilgi vererek, yazlık evinizi dekore ederken ihtiyacınız olabilecek en önemli bilgilerden birini vermiş oluyoruz. Aklınıza gelebilecek tüm dekorasyon stillerinde kullanabileceğiniz bu önerileri, siz de kendi zevkleriniz ile birleştirebilir, kendi orijinal tarzınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Yazlık evlerin rengi beyaz!

Bahar ayları ile birlikte coşan doğanın renklerini evlerimizde pek fazla kullanmayız. Capcanlı yeşil renk tonlarında perdeler ya da sapsarı çiçekleri olan koltukları çok tercih edilen dekoratif ürünler değildir. Deniz kenarında uzun plajlara komşu yazlık evlerde de renk renk dekorasyonlar yerini beyaz ve açık renk ağırlıklı dekorasyonlara bırakmıştır. Beyazın ışığı yansıtma özelliğini kullanarak mekanları daha serin tutma amacının dışında, beyazın saflığını ve iç açıcı özelliğini de kullanmak bu tercihte etkilidir. Yazlık evlerin perdelerinde beyazın tüm tonlarını bulmak mümkün. Kırık beyazdan kirli beyaza kadar beyazın tonları yanında bej rengi, krem rengi gibi açık renkleri de görebilirsiniz. Denizin mavisi ile en çok yakışan renk olan beyaz, perdelerden koltuklara, halılardan yolluklara, mutfak önlüklerinden dolaplara kadar aklınıza gelebilecek her yerde!

Peki her yerde beyaz perde, neden beyaz?

Beyaz renk ışığı içeri almanın yanında ışığı yansıtma özelliğine de sahiptir. Yaz aylarında beyaz ve açık renk kıyafetler giyip kış aylarında siyahlara bürünmenin de sebebi budur. Biz evlerimizde de beyazın bu gücünü özellikle yazlık evlerde kullanmaya çalışıyoruz. Yazlık ev dekorasyonları ve fikirleri için trend yazlık ev tül perde modelleri yazımıza göz atmayı unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir