Mutfak Dekorasyonu

Büyük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yemek pişirmek dışında sosyal hayatımızın da önemli bir parçası olan mutfaklarımız, günümüz ev mimarisinde kendine çok küçük, çok çok dar alanlar bulabiliyor. Hatta öyle ki sadece bir duvardan ya da üzeri kapakla kapatılabilir dolaplardan mutfaklar karşımıza sık sık çıkıyor. Metrekarenin bu kadar pahalandığı şehir merkezleri dışında bir de sere serpe yaşam alanlarına sahip şehir dışı evleri var. Çoğunlukla sahil kenarlarında yazlık evler olarak yapılan bu evlerin yanında yayla evleri, dağ evleri, bağ evleri de vardır. Bu evlerin mimarisi genelde tamamen bize kalmıştır. Eğer arazi de size aitse istediğiniz büyüklükte istediğiniz odalarınız olabilir. Bu ev mimarisinde en fazla hangi bölümü kullanıyorsanız onun büyük olmasını isteyebilirsiniz. Peki bu evin dekorasyonu nasıl olur? Ev dekorasyonun küçük odaları dekore etmek ustalık gerektirir. Bu dekorasyonun aynı zamanda kullanışlı ve pratik olması da neredeyse imkansızı olur yapmaktır. Küçük ev, küçük mutfak dekorasyonları hakkında bu kadar konuşmuşken büyük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Mutfak tezgahından başlayalım

Büyük alan dekorasyonlarının da aslında en az küçük alan dekorasyonları kadar zor olduğunu, yaparken düşünmek ve planlamak gerektiğinden daha önce de bahsetmiştik. Büyük alanların dekorasyonunda büyük eşyalar, ya da çok eşya kullanmak gibi hatalara düşülür. Odanın sadece bir yerine toplanan büyük eşyalar odayı olduğundan daha büyük ve boş gösterebilir. Ayrıca yanlış ışıklandırma ile düğün salonu görünümünde bomboş bir mutfak elde edebilirsiniz. Büyük mutfaklarda alanı aileniz ve sevdikleriniz ile güzel vakit geçirmek için alan yaratmak üzerine kullanın. Mutfağın ortasına bir kaç kişinin aynı anda yemek hazırlayabileceği kocaman bir tezgah kurun. Mümkünde lavaboyu da bu tezgahın bir kenarına yerleştirin. Mutfağın duvar kısımları sadece dolaplara ait olsun. Orta yerdeki tezgah, hem kullanışlı hem şık hem de büyük mutfak kullanımı için çok verimli olacaktır. Bir kaç kişi aynı anda yemek hazırlarken, diğerleri de minik atıştırmaları tırtıklayarak onlara yardımcı olabilir. Uzun saatler boyunca yemek yenen italyan filmlerinde dikkat ettiyseniz hep bu tarz mutfak tezgahları kullanılır. Büyüklerden bahsederken, dileyenler küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır konusunda da bilgi alabilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir