Mutfak Dekorasyonu

Birbirinden Şık Mutfak Modelleri

Modern mutfak modelleri, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan birbirinden şık mutfak modelleri ile dekorasyonlarından oluşuyor. Her evin tasarımına uyabilecek özelliklerdeki bu mutfaklar, mutfağın büyüklüğüne göre genişleyebiliyor veya daralabiliyor da. Hem estetik görünüm açısından tatmin edici bir görüntü ortaya koyuyor hem de yenilikçi, tarz bir bakış açısı sunuyor. Evin merkezi olan mutfakları daha kullanışlı, daha konforlu yaparak tüm ev halkını burada bir araya getiriyor. Modern mutfak dekorasyonlarında en dikkat çekici unsur ise renkler oluyor. Retro zamanları hatırlatan klasik ahşap renk tonlarından sıyrılan yeni mutfaklar bize gri gibi yeni renkler ile hardal sarısı, turkuaz rengi gibi canlı renklerin farkını gösteriyor. Ahşap mutfak dolaplarının yerini alan yeni mutfak dolapları parlak renklerin yanında oldukça soft ve mat renk tonları ile de imal ediliyor. Aslında sizin aklınızdaki tarza bağlı olarak baştan düzenlenebilen bu mutfaklarda imkansız diye bir şey yok.

Metalik renkler, hayatımıza ankastre ürünler ile girdi desek yanlış olmaz. Salon ve oturma odası dekorasyonlarımızda da iskandinav esintileri olduğu için metalik renkler koltuk ayakları kanepe kolları ile tüm evimizde kendine yer bulmaya başladı aslında. Çok açık renklerin çok koyu renklerle kombinlendiği yeni mutfaklar renkleri koyu bile olsa, eski mutfaklara göre çok daha ilgi çekici çok daha ferah. Bu mutfakların bu kadar şık ve ferah olmasında takımların etkisi çok büyük tabiki. Ancak bunların yanında bir konu daha var, aydınlatma. Birbirinden şık mutfak modellerine baktığımızda hepsinin hem doğal hem de yapay aydınlatmalarının harika bir şekilde planlandığını görüyoruz.  Gün içerisinde ışık almayan mutfaklara farklı, gün içerisinde bol bol ışık alan mutfaklara farklı aydınlatma tasarımları uygulanmış. Gün battıktan sonra yemek yaparken kullanabileceğiniz aydınlatmalar ile mutfakta yemek yerken kullanabileceğiniz aydınlatmalar farklıdır. Yeni nesil ev dekorasyonlarındaki bu loş, hafif karanlık aydınlatma trendi mutfakları pek kapsamaz. Mutfaklarda işinize konsantre olmanızı kolaylaştıracak niteliklerde farklı ışık modelleri kullanılır. Birbirinden şık mutfak modelleri örnekleri için galerimize göz atmayı sakın unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir