Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Evin yeni üyesi gelmeden aylar önce hazırlanmaya başlanan bebek odası, duvar kağıtlarından perdelerine, oyuncaklarından cibinliğine kadar en ince ayrıntılarına kadar özenle seçilir. Birbirinden renkli ve sevimli bebek odası duvar kağıdı modelleri içinden en uygun ve güvenilir olanı seçilir. Çok fazla renk ve model seçeneği olduğu için bu konuda karar vermek gerçekten zordur. Bu etkenlerin yanında bir de güvenli malzemeler kullanılmış olması gerekiyor. Bir çok markanın zehirsiz ya da kanserojen madde içermez ibaresi ile satışa sunduğu ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Modern çağın bebeklerine modern odalar

Dijital çağın getirdiklerini evimizde, odamızda her yerde net bir şekilde görebiliyoruz. Tabii bu gelişim ve değişimden bebeklerimizin odaları da etkileniyor. Son zamanlarda bebek odası 3 boyutlu duvar kağıtları diğer modellerden çok daha fazla talep görüyor. Biraz büyüdüğünde seveceğini düşündüğünüz kahramanların yer aldığı kağıtların yanında üzerinde mutluluk veren pembe bulutların olduğu kağıtları da tercih edebilirsiniz. Kendi kendine ayağa kalkmaya başlayıp şekilleri algılamaya başladıklarında o şekilleri tutmaya çalışacaklardır.

Hem sevimli hem kullanışlı

Evin tamamında olduğu gibi bebek odalarında da kullandığınız duvar kağıtlarının temizlenebilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Biraz büyüdüğünde bebeklerin sürekli dokunacakları düşünülürse ellerinin kirlenmemesi için düzenli olarak kimsayal olmayan temizleyiciler ile temizlenmesi gerekir.

Rengarenk sıcacık bebek odaları

Duvar kağıtlarının kalınlığına bağlı olmakla beraber yalıtım özelliği sağlaması da söz konusudur. Özellikle bazı duvar kağıtları oda içi sıcaklığı tutabilen, kendince nem kapasitesi olduğu için odanın sıcaklığının anında değişmesini engelleyen özelliklere sahiptir. Herkes için kuru bir hava zararlıdır ancak en çok bebekler için zorlayıcıdır. Bu özelliklere sahip bir duvar kağıdı ile odanızın havasını da dengelemiş olursunuz.

Her yerde bulunabilir

Bebek odası duvar kağıdı koçtaş gibi büyük mağaza ve dekorasyon zincirleri dışında küçük mobilya dekorasyon dükkanlarında da bulunabilir. Ancak çok fazla çeşit görmek isterseniz sadece duvar kağıdı ve zemin parkeleri satan mağazaları tercih edebilirsiniz. Bu mağazalarda istediğiniz şekilde tüm duvarlık ya da tek duvarlık çok farklı bebek odası duvar kağıdı modelleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz çok renkli bordür ve stickerlar konusunda da fikir elde edebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir