Mutfak Dekorasyonu

Ankastre Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Zamana göre kullanılan eşyaların, ev mimarilerinin, giyim kuşamın modanın ve dekorasyonun her şeyin zamanın koşullarına göre değiştiğini görüyoruz. Salonlarımız yerlerini her daim kullanılan oturma odalarına bırakırken küçük ama sevimli banyolarımız hemen hemen birer spa haline geldi. Neredeyse odalardan alıp banyolara ekleyeceğiz bir koltuk bir tv eksik. Modern zamanların tüm bu değişim etkilerine en fazla maruz kalan bölümlerden biri olan mutfaklarımız. Mutfaklar, boyut olarak küçülmesine rağmen işlev olarak büyüyen alanların başında geliyor. Eskiden sadece annelerin ya da kadınların diyelim, yemek hazırladığı misafirleri ağırlamak için uğraştıkları yerken şimdi günümüzde evin tüm bireylerinin zaman geçirdiği, en sevilen misafirlerin ağırlandığı alanlardan biri oldu. Doğal beslenme furyası ve akabinde gelen evde yemek pişirme alışkanlıkları mutfakların kendileri küçülse de amaçlarını daha büyük hale getirdi. Durum böyle olunca da küçük alanlar için büyük kullanışlılıklar yaratan tasarımlar gerekti. Ankastre muftaklar da bu düşünce ile durum sonucunda ortaya çıktı. Biz bu yazımızda sizlere dünyanın çok çeşitli yerlerinden bir araya getirilmiş ankastre mutfak dekorasyonu örnekleri sunuyoruz. Böylece farklı çeşitler hakkında bilgi sahibi olurken kendi tarzın size daha uygun olduğuna da karar verebilirsiniz.

Ankastre mutfaklar ve özellikleri

Ankastre kelimesi direk olarak yabancı dilden bizim dilimize geçmiştir. Türkçeye çevirmek istersek aslında entegre edilebilen, bir şeyin parçası olabilen veya daha net bir tabirle portatif olarak çevirebiliriz. Oldukça eskilere giden bir mazisi olan ankastre kavramı sadece mutfak için değil hemen hemen tüm mobilyalar ve eşyalar için kullanılan bir terimdir. Terim olmanın yanında kullanılan bir tarzdır da. Bizim ülkemizde ağırlıklı olarka mutfaklarda, mutfak eşyalarında, küçük ev eşyaları ya da mutfak aletleri dediğimiz aletlerde kullanılır. Ankastre mutfaklar ile uyumlu mutfak tasarımları da içerisinde mobilyalar için özel alanlar bulunacak şekilde tasarlanmışlardır. Set üstü ocakların yerleştirilebileceği, mini fırınların içerisine konulabileceği mutfak dolapları ve bulaşık makineleri için özel kapaklar. Bu kapağı kapattığınız zaman bulaşık makinesi aynen dolaplardan bir tanesi gibi görünür. En güzel ankastre mutfak modelleri bizim örneklerimizden daha fazlasını görmek isteyenler için ideal.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir