Geri Dönüşüm Fikirleri

Ağaç Dallarıyla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

Evlerde canlı ya da cansız bitkileri dekorasyona ekleyip doğal ortam havasını evlerimize taşıyoruz. Peki dekorasyonda kuru ağaç dallarını  kullanmayı hiç düşündünüz mü?

Yapımı çok basit olan bu mumluklar evinize farklı bir hava katacak. İnce bir ağaç dalını, cam bardak ya da cam kavanozun boyuna göre uzunlu kısalı kesin ve tutkalla bardaklara yapıştırıp içlerine mum yerleştirin. Ağaç dallarının arasından süzülen loş ışık bir anda ortamın havasını değiştirsin. Bunun haricinde

Üzerine monte ettiğiniz yapay çiçeklerle minyatür ağaç görüntüsü verdiğiniz ağaç dallarıyla davet sofralarınızda farklı etkiler elde edebilirsiniz.

Tavana çengeller monte ederek bu çengellerden aşağı halat benzeri ipler sarkıtıp ağaç dalınızı bu  iplerle bağlayın. Odanızda yada evinizin girişinde çok dekoratif askıya sahip olabilirsiniz.

Tavandan yemek masasının üzerine sarkıtılan iplere asılmış bir ağaç dalı. Misafirlerinizi etkileyebilir.

Ev girişleriniz modern bir saksı içine yerleştireceğiniz kuru dallar ile farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Dilerseniz de saksınızın içine yerleştireceğiniz çiçeklerin arasına bir kaç tane kuru dal koyarak da farklılık sağlayabilirsiniz.

Beyaza boyadığınız ağaç dallarını yatak başlığının üzerine yerleştirip, doğanın ortasında yatıyormuşcasına sakin ve huzurlu bir ortamda uyanabilirsiniz.

Eğer yatak başlığına dalları monte edemeyecekseniz üzülmeyin, uzun ağaç dallarını yatağın arkasına boşluğa sıkıştırıp yine doğal ortam havasını odalarınıza getirebilirsiniz. Ya da farklı şekil ve boyutlarda ağaç dallarıyla yatak başlığı yapmaya ne dersiniz…. Çok farklı bir yatağa sahip olmak için en ekonomik ve en kolay yol bu olsa gerek

Bunlar sadece bazıları, ağaç dallarıyla daha başka neler yapabileceğinizi öğrenmek için resim galerimizi ziyaret ediniz

Dekoratif Ağaç Dalları Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Turkuaz renge en güzel uyum sağlayan renklerden bir tanesi kırmızıdır. Fakat salon gibi çok göz önünde olan bir oda da bu renkleri kullanırken çok dikkatli olmalısınız ve kırmızının dozajını olabildiğince küçük miktarlarda kullanmalısınız. Ayrıca eşyalar ile uyumunu da çok doğru ayarlamanız gerekmektedir. Eğer bu konu da çekinceleriniz var ise turkuaz ile kahve tonlarını kulanmanızı tavsiye ederiz. Bu iki renk kombinasyonu daha kolay uygulanabilir renklerdir.
    Saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir