Salon Dekorasyonunda Renk Kombinleri

Zaman içerisinde her şey hızla değişir, moda değişir trendler değişir, renkler modeller her şey. Ev dekorasyonlarındaki değişiklikler aslında direk olarak modanın kalbinden etkilenir. Kıyafetlerimizde ortaya çıkmaya başlayan tasarım özellikleri hızla evlerimizde de kendini göstermeye başlar. Aslında bu durumu açıklamak için harika bir söz vardır, zamana uyum sağlayan tasarımlar! Bu tasarımlar salon dekorasyonunda renk kombinleri sağlar, estetik açıdan uyumlu şık ve ergonomik ortamlar sunar. Salon dekorasyonları, evde en çok ciddiye alınan dekorasyonlardır. Evimizin temsilcisi bir nevi vitrini olması açısından büyük önem verilen bu odalar, oturma odası kavramının kalkması ile birlikte günlük kullanım açısından da önemli bir hale gelmiştir.

Renk kombinleri tüm oda dekorasyonları için önemlidir ancak en çok önemli olduğu odaların başında salonlar gelir. Salon, evlerimizi temsil eden odalar olduğu için hem içinde kullanılan mobilyalar hem de bu mobilyaların renkleri, uyumları açısından önemlidir. Salon dekorasyonlarında en çok tercih edilen renkler genel olarak soft renklerdir. Nötr soft renk tonları canlı parlak renkler ile kullanılabildiği gibi aynı şekilde koyu renk tonları ile  kombinlenebilir. Krem rengi, beyaz, bej rengi gibi renk tonlarını yine kahverengi gibi renk tonları ile kombinleyebilirsiniz. Salon dekorasyonlarında renk kombinleri halıların mobilyalar ile, perdelerin halılar ile renk kombini içerisinde olmasını gerektirir.

Mobilyalarda genel de kahverengi en çok tercih edilen renklerdir. Salonların nötr renklerini yeşil ve mint yeşili gibi tonlardan da seçebilirsiniz.

aydinlik-salon-dekorasyonu-renkleri
degisik-salon-dekorasyonu-renkleri
en-ferah-salon-dekorasyonu-renkleri
en-modern-salon-dekorasyonu-renkleri
en-sik-salon-dekorasyonu-renkleri
farkli-salon-dekorasyonu-renkleri
ferah-salon-dekorasyonu-renkleri
klasik-salon-dekorasyonu-renkleri
kucuk-salon-dekorasyonu-renkleri
kullanisli-salon-dekorasyonu-renkleri
luks-salon-dekorasyonu-renkleri
minimal-salon-dekorasyonu-renkleri
modern-salon-dekorasyonu-renkleri
renkli-salon-dekorasyonu-renkleri
salon-dekorasyonu-renkleri
sik-salon-dekorasyonu-renkleri
spor-salon-dekorasyonu-renkleri
tarz-salon-dekorasyonu-renkleri
trend-salon-dekorasyonu-renkleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri