Renkli Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon ve oturma odaları, evin vitrinidir. Sevdiklerinizi, misafirlerinizi ağırladığınız evinize ziyarete gelen herkesin ilk gördüğü oda olan bu alanın dekorasyonu diğer tüm odalardan daha önemlidir. Nasıl ki bir mağazanın vitrini o mağazayı temsil ediyorsa, salonlarımız da aynı şekilde evlerimizi temsil eder. Salon dekorasyonu hazırlarken siz en başından ne tarz bir dekorasyon istediğinizi biliyorsanız gerisi oldukça kolay. Biz bu yazımızda hayatında renk ve dinamik eksik olmayan, siyah ve kahverengi gibi koyu renk tonlarının etkisinden uzak duranlara renkli salon dekorasyon fikirleri hazırladık. Salon mobilyaları ve hatta perdeleri bile genelde klasik koyu renk tonlarında hazırlandığı için renkli bir dekorasyonda fikir alış verişi oldukça faydalı olacaktır.

Hem kullanışlı hem estetik, rengarenk salonlar

Oturma odası ve salonlar, sürekli kullanıldığı için eşyaları kolay kirlenen ve eskiyen odalardır. Estetik kaygıların yanında kullanışlılık da bu oda dizaynı için oldukça önemlidir. Sürekli yıkamak ya da temizlemek zorunda kalmayacağınız koltuklar, bütün kiri isi üzerinde biriktirmeyen, biriktirse de göstermeyen perdeler, duvara asıldıklarında kolayca yer değiştirebilecek tarzda aksesuarlar hayat kurtarıcıdır. Koltuk seçimlerinde silinebilen, halı yıkama makinesi tarzı makineler ile yıkanabilen, leke tutmayan kumaşlardan hazırlamış koltuklar tercih etmek kullanışlı bir salon dekorasyonun en önemli kuralıdır. Koltuklara her an bir şey dökülebilir. Leke tutan kumaşlar sonrasında çok başınızı ağrıtacaktır. Günümüzün modern stil yaklaşımlarında salon dekorasyonu ağır ve süslü tarzını çok daha sade ve kullanışlı bir stile bıraktı. Modern tarzların en önemli özelliği detaylarda boğulmak yerine az ve öz ancak kullanışlı ve yeterli ürüne sahip olmak. Yani salondaki bir sehpanın zaman zaman çalışma sehpası, zaman zaman orta sehpası yeri geldiğinde de misafirlere bir şeyler ikram ederken kullanılabilecek sehpa olması modern dekorasyonun en güzel açıklayıcısıdır.

Kullanışlı salon dekorasyonu önerileri

Yukarıda saydıklarımızın dışında farklı dekorasyon önerileri için modern salon dekorasyon fikirleri yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yılın en gözde renkli salon dekorasyonu örneklerini de galerimizde görebilirsiniz. Fonksiyonel ev mobilyaları için bilgiler vermeye devam ediyor olacağız.

acik-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
ahsap-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
canli-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
cok-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
degisik0renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
dogal-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
en-guzel-salon-dekorasyon-fikirleri
en-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
farkli-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
kucuk-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
modern-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
otantik-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
renkli-cicekli-salon-dekorasyon-fikirleri
renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
retro-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
rustik-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
sari-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
sik-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
soft-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri