Modern Salon Takımları ve Özellikleri

Salon takımları, modern dünyanın tüm imkanlarını sunan en şık tasarımları evlerimize getirmemizi sağlıyor. Birbirinden farklı renk ve modellerden oluşan modern salon takımları ve özellikleri bize hangi tarzda dekorasyon yapmak istiyorsak onu sunuyor. Salonlarını dekore etmeden önce karar vermeniz gereken en önemli şey temadır. Evinizde ya da salonunuzda bahar havası estiren eğlenceli, çiçekli böcekli desenlerin hakim olduğu dinamik bir tema mı istiyorsunuz yoksa klasik ve sade bir hava mı? Yoksa modern ve fütüristik tasarımlarla kimsenin evinde olmayan yeni değişik bir tarz mı? Bunu koltuk takımı seçmeden önce karar vermeniz gereken bir şey olarak söylüyoruz çünkü bir salonun en önemli mobilyası koltuklarıdır. Koltukların tarzı salonun genel tarzını doğrudan etkiler. Evin diğer en önemli dekorastif unsuru olan perdelerini de koltuk tasarımlarına göre seçtiğimizi düşünürsek, koltuk doğrudan tüm dekorasyonun tarzına karar verir. Modern bir salon dekorasyonu için modern koltuk takımları seçmek zorundayız. Aynı şekilde bu koltukları modern perdeler ve halılar ile de tamamlamak durumundayız.

Modern salon takımları geçtiğimiz yıllarda kullandığımız takımlardan farklıdır. Daha minimal tasarımları olan koltuklar ya oldukça soft renklerde üretilmiştir ya da oldukça iddialı renklerde. Siyah gibi gri gibi veya yeni trend füme rengi gibi tonlardaki koltukları dekorasyonda kullanmak soft renklerden daha zordur tabiki. Daha önce de bahsettiğimiz gibi eğer siz ne istediğinize önceden karar verebilirseniz koltuk rengi seçmek çok daha kolay olacaktır. Koltuğun rengine ve tarzına göre de aynı şekilde perde seçimi yapabilirsiniz. Modern salon takımları kanepe tarzı koltuklar yerine daha kullanışlı olan açılabilir koltuklardan oluşmaktadır. Bu koltuklar genelde açıldıklarında çok geniş yatak haline gelirler. Kenarları takılıp çıkarılabilir olan bu koltuklar yeni nesil jenerasyonun sevdiği gibi ergonomik ve fonksiyonel malzemelerdir.

Farklı salon takımları koltuklar ile modern berjerlerden oluşur. Modern berjerler klaisk takımlardan çok farklıdır. En modern salon koltuk modelleri yazımızdan daha değişik örneklerin hem bilgilerine hem görsellerine ulaşabilirsiniz.

yeni-modern-salon-takimlari
siyah-salon-takimlari
salon-takimlari
sade-modern-salon-takimlari
renkli-salon-takimlari
renkli-modern-salon-takimlari
modern-salon-takimlari
minimal-modern-salon-takimlari
klasik-modern-salon-takimlari
havali-salon-takimlari
farkli-salon-takimlari
en-sade-modern-salon-takimlari
en-modern-salon-takimlari
degisik-salon-takimlari
degisik-modern-salon-takimlari
buyuk-modern-salon-takimlari
beyaz-modern-salon-takimlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri