Modern Mutfaklar için Tezgah Arası Fayans Modelleri

Modern mutfak dekorasyonlarında kullanılan her detayı mutfağı bir tık daha üst seviyeye taşıyabilen detaylar haline gelmiştir. Mutfak dolapları, mutfak masaları, halılar ya da perdeler gibi büyük dekoratif ürünlerin dışında tezgah ve tezgah arası fayans gibi küçük ancak etkili detaylar da vardır. Eskiden tüm mutfak fayans ya da o zamanın seramikleri olan kalebodur ile kaplanmaktaydı. Bu durumda tezgah arası da aynı ürünler ile kaplı oluyordu. Ancak zaman içerisinde bu trendin son bulması, mutfakların sadece tezgah ile dolap arasındaki kısmını seramik yapılmaya başlaması ile modeller de değişti.

Tezgah ile mutfak dolapları arasında kalan kısımda yer alan fayans modellerine tezgah arası fayans modelleri ismi verilmekte. Dolapların rengine, desenine, boyutuna, tezgahın tarzına göre seçilebilen bu fayas modellerini birbirinden ayıran bir çok özellik var. Desen, renk ve tasarım dışında dayanıklılık, uzun ömürlü olmak, suya dayanıklılık ve kolay temizlenip temizlenmeme gibi farklılıklar vardır. Modern mutfaklar için tezgah arasına fayans seçerken birden fazla detayı iyi bir şekilde incelemek gerekiyor.

Sade mutfaklar için tek renk tezgah arası fayans modelleri

Beyaz, krem, bej rengi, açık pudra ya da kırık beyaz. Hem temiz hem de parlak bir görünüm oluşturan bu fayanslar modern ve sade mutfakların, minimalist tasarımların olmazsa olmazı. Yenilikçi mutfaklarda fayans aralarında siyah dezdol kullanılması ortama oldukça farklı bir hava verir. Değişik örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Renkli mutfaklar için 3 boyutlu tezgah arası fayans modelleri

Çiçekli, balıklı, okyanus altı manzaralı ve daha bir çok farklı desene sahip 3 boyutlu fayans modelleri mutfaklarda yerlerini aldı. Bu fayans modellerini kullanırken dolapların daha sade olması gerektiğini unutmayın.

Retro ve vintage mutfaklar için değişik tezgah arası fayans modelleri

Vintage mutfak modelleri modern zamanların ilgi çeken mutfak tasarımlarından biri. Farklı renkleri, detaylı aksesuarları ile oldukça fazla ilgi gören bu mutfakları modern evlerin farklı yapıları olarak da değerlendirebilirsiniz.

Baklava dilimli, beşgen motiflerden oluşan tezgah arası fayans modellerinden mermer görünümlü fayans modellerine kadar çok çeşitli tasarımları galerimizde görebilirsiniz.

tezgah-arasi-fayans-modelleri
tezgah-arasi-fayans-modelleri1
tezgah-arasi-fayans-modelleri2
tezgah-arasi-fayans-modelleri3
tezgah-arasi-fayans-modelleri4
tezgah-arasi-fayans-modelleri5
tezgah-arasi-fayans-modelleri6
tezgah-arasi-fayans-modelleri7
tezgah-arasi-fayans-modelleri8
tezgah-arasi-fayans-modelleri9
tezgah-arasi-fayans-modelleri10
tezgah-arasi-fayans-modelleri11
tezgah-arasi-fayans-modelleri12
tezgah-arasi-fayans-modelleri13
tezgah-arasi-fayans-modelleri14
tezgah-arasi-fayans-modelleri15
tezgah-arasi-fayans-modelleri16
tezgah-arasi-fayans-modelleri17
tezgah-arasi-fayans-modelleri18
tezgah-arasi-fayans-modelleri19

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri