Banyo Dekorasyon

Küçük Banyolar İçin Renk Fikirleri

Duvar renkleri ile mobilya renklerinin bulundukları ortama etkisinden daha önce söz etmiştik. Küçük bir odayı olduğundan daha büyük gösterebilen ya da çok daha dar gösterebilen duvar renklerini dekoratif unsurlar ile tamamlayarak etkili sonuçlar alınabilir. Küçük banyolar için renk fikirleri daha doğrusu duvar boyası renkleri, banyolarınızın daha derin ve daha aydınlık görünmesini sağlayabilir. Bunun için de duvarın ikisini başka bir renge diğer ikisini de başka bir renge boyamayı deneyebilirsiniz.

Küçük banyolar için akıllı çözümler nelerdir?

Minik bir odayı kullanışlı hale getirmenin bir çok yolu vardır. Ferah ve aydınlık görünmesi için açık renkler, parlak renkler tercih edilirken alandan tasarruf etmek ve var olan alanı maksimumda kullanmak için akıllı çözümler geliştirilebilir. Bu çözümler genel olarak mobilya bazlı olsa da siz de kendi yaratıcılığınızı kullanarak değişik şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Mesela, banyolardaki lavaboların altını çok katlı çekmeceler ile havlu koyma yerleri yapabilir, banyo kapısı arkalarını portatif düzenleyiciler ile daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Küçük banyolar için duşakabin modelleri seçimi yaparken cam olanlarını tercih ederek her yer açıkmış görünümü yaratabilirsiniz. Duşakabin karşısındaki duvarı parlak beyaz veya krem rengi boyayabilir, tüm ışığın banyo içerisinde dağılmasını sağlayabilirsiniz. Beyaz ve krem biraz meseafeli renklerdir. Isterseniz burada daha değişik daha canlı renkler de tercih edilebilir, mavi gibi. Daha farklı fikirler için küçük banyo dekorasyonu fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Küçük banyo tasarımları ve renkler

Banyonun temiz ve aydınlık görünmesi için en çok tercih edilen renk beyaz olsa da son zamanlarda daha havalı banyolarda gri gibi renk tonları da kullanılmaya başlandı. Bebek mavisi dediğimiz açık mavi ile sarının da küçük ve sevimli bir banyo için mobilya ile duvar renginde kullanılabilir olduğunu unutmayın.

Küçük banyoları daha büyük ve ferah göstermek için kullanabileceğiniz renk fikirlerini galerimizde görebilirsiniz. Bu banyo boya renk fikirleri çok farkı tasarımlar ile rahatlıkla kombinlenebilir. Boya renkleri ve tonların yanında banyo için yeterli ve doğru aydınlatmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim. Iyi aydınlatılmamış penceresiz bir banyo ne renk olursa olsun karanlık olacaktır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir