Mutfak Dekorasyonu

Çok Kullanışlı 30 Küçük Mutfak Masası Modelleri

Mutfakların olmazsa olmazı mutfak masalarıdır.  Ayrı bir yemek odası olsa bile mutfak masaları yemek hazırlarken, yiyecekleri muhafaza etmek için ya da bir çok farklı sebeple kullanılır. Mutfak masalarının en önemli olduğu yerler ise küçük mutfaklardır. İster dar ve uzun ister kare şeklinde ve küçük olsun fark etmez.  Tüm küçük alanlarda masalar daha fonksiyonel hale gelir. Biz bu yazımızda en kullanışlı mutfak masası modelleri ile bu masaların neden kullanışlı olduğu konusunda bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Küçük mutfaklar nasıl dekore edilmelidir?

Mutfak, ev içerisinde en ergonomik yani kolayca değiştirilebilir özelliklere sahip alan olmalıdır. Gerekli malzemelerin bir arada olduğu, gereksiz malzemelerin ortada bulunmadığı, doğru bir şekilde yerleştirilmiş dolapları yanında doğru bir şekilde yerleştirilmiş masası ve yemek alanı olmalıdır.

Dar uzun mutfaklarda duvaralara paralel bir şekilde mutfak dolapları yerleştirmek yerine tek duvarı dolaplarla kaplayıp diğerini boş bırakarak alan oluşturuyoruz. İşte bu tip mutfaklarda duvarın bir tanesini mutfak masası monte etmek için de kullanabiliyoruz. Ancak ince uzun mutfaklarda en çok tercih ettiğimi mutfak masaları genelde pencere önünü kullanılabilir hale getiren petek üzeri masalardır. Galerimizde çeşitli örneklerini görebilirsiniz.

L şeklindeki küçük mutfaklarda ise dönen kısımda mutfak masası bulunabilir. Açılıp kapabilen duvara monte edilen masalar bu tip mutfaklar için idealdir. Bu masa modelleri dışında ise tezgah altına gizlenen ihtiyaç olduğunda açılabilen ihtiyaç olduğunda kapatılabilen küçük mutfak masası modelleri de bulunmaktadır. Ergonomik mutfak mobilyaları tasarımı konusunda kendini aşmış tasarımcılar tarafından üretilen bu masaların değişik kullanımlarını galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir