Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu Tüyoları

Çocuk odası dekorasyonları, çocukların yaşına ve cinsiyetine uygun yapılmalıdır. Burada cinsiyetine uygun yapılmalıdır derken bahsettiğimiz erkek çocukların odalarında maviler, lacivertler bulunmalı kız çocuklarının odaları prenses odaları gibi pembe tüller içerisinde olmalıdır değil tabiki. Kızlar da erkekler de istedikleri renklerde odaya sahip olabilirler. Yapılan araştırmalara göre aslında kız çocukları pembe renk ve tonlarını diğer renklere göre daha çok sevmiyor. Etraflarında gördükleri tüm ürünler pembe renk tonlarında olduğu için sevmek zorunda kalıyor ve sevdiklerini sanıyorlar. Yapılan deneylerde kız çocuklarının istemsiz olarak seçtikleri objelerin renkleri pembe dışındaki renkler. Daha çok beyaz, kırmızı tonları ve yeşil renk tonlarını seçen kız çocuklarının büyük bir bölümü de erkek rengi olarak kabul edilen mavi tonlarını seçiyor. Çocuk odası dekorasyonlarındaki klişe renk tonlarından, klişe dekorasyon fikirlerinden vazgeçip yeniliklere açık tasarımlara bakmanın zamanı gelmiş görünüyor. Tam gelişme çağında olan çocuklarımızın odalarını dekore etmek oldukça zor olduğu için bir de küçük çocuk odası dekore etmek zorunda kalanlar var. Bu tarz küçük çocuk odası dekore etmek isteyenler için dekorasyon tüyoları hazırladık ki aynı zamanda hem çocukları ile hem de küçük odaları ile uğraşmak zorunda kalmasınlar.

Çocuk odaları çocukların yaş grubuna göre dekore edilir, liseye başlayan çocuklar artık ergenlik dönemine gelmişlerdir ve renk zevklerinden desen zevklerine kadar her şey değişmeye başlar. Durum böyle olduğu için çocuk odası dekorasyonlarını bir beş sene içerisinde yeniden dekore edeceğinizi düşünerek yapmalısınız. Odaların küçük olması sıkıntı değildir, böylece çocuklar küçük alanlardan verim elde etmeyi öğrenmiş olurlar. Eğer iki kardeş aynı odada kalacaklarsa ve kendilerine ait alana sahip değillerse o zaman sıkıntı olabilir. Bu tarz durumlarda da odada ikinci yatağı koymak için yeterli alan yoksa ranza tercih edebilirsiniz. Ranza kullanımı çocuklara oyun için daha fazla alan verir.

Canlı renklerin enerjisini çocukların yaşamasını sağlayın. Dinamik renk tonları içerisinde bulunanları da dinamik olarak etkiler. Bu durumun olumlu enerjisini çocuk odalarına yansıtın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir