Küçük Banyolara Akıllı Çözümler

Küçük alanlara akıllı çözümler sunan ev dekorasyonu fikirlerini incelemeye devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda ise küçük banyolardaki tüm alanları daha verimli bir şekilde kullanabilmemiz için farklı fikirleri inceleyeceğiz. Küçük salonları, oturma odalarını ya da mutfakları verimli bir şekilde kullanabilmek için çeşitli mobilyalar kullanılır. Aynı şekilde,küçük banyoları da daha geniş banyolar gibi kullanabilmek için bazı tüyolar vardır.

Küçük banyo dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

  1. Banyo dolaplarını verimli kullanın.

Lavabo altı dolapların katlı, raflı ve çekmeceli dolaplardan olmasına dikkat edin. Raflı ve çekmeceli dolaplar diğer düz dolaplara göre çok daha kullanışlıdırlar, unutmayın.

2. Banyo duvarlarını verimli kullanın.

Duvarlarınızı rafla donatabilirsiniz. Evet bunu küçük banyolarınızı verimli kullanmak için de yapabilirsiniz. Ayrıca duvara monte edilen dolaplar dışında banyo içerisinde hareketli olabilen dolapları da tercih edebilirsiniz.

3. Banyolarınızı aydınlatın, ışıklandırın, derinlik katın.

Geniş pencereler aydınlık banyolar her zaman daha büyük görünür. Banyonuza derinlik katmak için köşelerden aydınlatma da tercih edebilirsiniz.

4. Duş alanı ile lavabo alanını birbirinden ayırın.

Duşakabin seçiminde cam ve şeffaf olanları tercih etmeye çalışın. Şeffaf camlı kabinler ortamı daraltmaz, aksine daha geniş ve ferah gösterirler.


Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri