Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

Güneşin etkisini kaybetmeye başlaması ile gelen sonbahar esintileri, bize yaz bahçelerimize veda etme zamanı geldiğini göstermektedir. Yazın açan çiçeklerin yerlerini kuru dallar alırken bizler de bahçelerimizi balkonlarımızı yazdan kış moduna almaya çalışıyoruz. Şehir merkezindeki evlerde çok yaygın olmasa da aslında kış bahçesi kavramı ülkemizde oldukça yaygın bir kavramdır. Büyü sitelerin müstakil evlerin yerini aldığı şu günlerde hala kış bahçesi olanlar için dekorasyon fikirlei vermeye devam ediyoruz. Bugün de kış bahçesi dekorasyonu için kendin yap fikirleri ile örneklerini paylaşacağız. Kış bahçeleri, bazı evlerde tıpkı evin bir parçası gibi oturma odası veya salon kadar sık kullanılan odalardan daha doğrusu bahçelerden bir tanesidir. Kimi kış bahçelerinin kendine ait ısıtma sistemleri bile olduğu gibi kendine ait aydınlatma sistemleri ile düzenleri de vardır. Bu kadar sevilen ve değer verilen kış bahçeleriniin dekorasyonu da tabiki en az evin diğer kısımları kadar önemlidir.

Kış bahçesi dekorasyonlarını yaparken iki temadan faydalanabilirsiniz, sonbahar teması ile kış teması. Bu iki tema da kış bahçeleri için sezonu asla geçmeyen dekorasyon temalarıdır. Sonbahar temalı dekorasyonlar için sarı, turuncu ve kahverengi odak alınırken kış temasında tabiki beyaz odak alınır. Pamuklardan simlerden değişik parlak kağıtlardan her iki tema için de faydalanabilirsiniz. Özellikle sonbahar temalı bir dekorasyon yapacaksanız kuru yaprakları kullanın. Boş kavanozlar ile mumları bir araya getiren, sarı kuru yapraklarınn kullanıldığı çok yaratıcı mumluklar, aydınlatmalar hazırlayabilirsiniz. Bunun bir benzerini pullar ve simler ile kış temasında kar küresi benzeri aksesuarlar ile hazırlayabilirsiniz. Kış bahçeleriniz için bu tarz süsleme akseuarları dışında daha kullanışlı, daha gerekli şeyler hazırlamak isterseniz onları da kendiniz kendin yap fikirleri ile yapabilirsiniz. Eski tahta kasaları kullanarak üzerine yumuşak minderler koyarak oldukça şık ve konforlu oturma alanları oluşturabilirsiniz. Ayaklarınızın altına soğuk gelmemesi için yine bu tahta kasalardan ayaklık yapabilirsiniz.

Içi boş cam şişeleri bahçe dekorasyonlarında kullanmak en kolay yöntemlerden bir tanesidir. Bu boş cam şişeleri lamba haline getirebilir, içine renkli ampuller takabilirsiniz. Birbirinden şık ve kolay kış bahçesi dekorasyonu için kendin yap fikirleri ile örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

degisik-kis-bahcesi-dekorasyonu
en-guzel-kis-bahcesi-dekorasyonu-aksesuarlari
en-sik-kis-bahcesi-dekorasyonu
farkli-bahce-dekorasyonu-aksesuarlari
kis-bahcesi-dekorasyonu-aksesuarlari
kis-bahcesi-dekorasyonu-kendin-yap-
kis-bahcesi-dekorasyonu
modern-bahce-dekorasyonu-aksesuarlari
modern-kis-bahcesi-dekorasyonu
ozel-bahce-dekorasyonu-aksesuarlari
renkli-kis-bahcesi-dekorasyonu-aksesuarlari
sade-bahce-dekorasyonu-aksesuarlari
sik-bahce-dekorasyonu-aksesuarlari
sik-kis-bahcesi-dekorasyonu
tatli-bahce-dekorasyonu-aksesuarlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri