Bahçe Dekorasyonu

Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

Güneşin etkisini kaybetmeye başlaması ile gelen sonbahar esintileri, bize yaz bahçelerimize veda etme zamanı geldiğini göstermektedir. Yazın açan çiçeklerin yerlerini kuru dallar alırken bizler de bahçelerimizi balkonlarımızı yazdan kış moduna almaya çalışıyoruz. Şehir merkezindeki evlerde çok yaygın olmasa da aslında kış bahçesi kavramı ülkemizde oldukça yaygın bir kavramdır. Büyü sitelerin müstakil evlerin yerini aldığı şu günlerde hala kış bahçesi olanlar için dekorasyon fikirlei vermeye devam ediyoruz. Bugün de kış bahçesi dekorasyonu için kendin yap fikirleri ile örneklerini paylaşacağız. Kış bahçeleri, bazı evlerde tıpkı evin bir parçası gibi oturma odası veya salon kadar sık kullanılan odalardan daha doğrusu bahçelerden bir tanesidir. Kimi kış bahçelerinin kendine ait ısıtma sistemleri bile olduğu gibi kendine ait aydınlatma sistemleri ile düzenleri de vardır. Bu kadar sevilen ve değer verilen kış bahçeleriniin dekorasyonu da tabiki en az evin diğer kısımları kadar önemlidir.

Kış bahçesi dekorasyonlarını yaparken iki temadan faydalanabilirsiniz, sonbahar teması ile kış teması. Bu iki tema da kış bahçeleri için sezonu asla geçmeyen dekorasyon temalarıdır. Sonbahar temalı dekorasyonlar için sarı, turuncu ve kahverengi odak alınırken kış temasında tabiki beyaz odak alınır. Pamuklardan simlerden değişik parlak kağıtlardan her iki tema için de faydalanabilirsiniz. Özellikle sonbahar temalı bir dekorasyon yapacaksanız kuru yaprakları kullanın. Boş kavanozlar ile mumları bir araya getiren, sarı kuru yapraklarınn kullanıldığı çok yaratıcı mumluklar, aydınlatmalar hazırlayabilirsiniz. Bunun bir benzerini pullar ve simler ile kış temasında kar küresi benzeri aksesuarlar ile hazırlayabilirsiniz. Kış bahçeleriniz için bu tarz süsleme akseuarları dışında daha kullanışlı, daha gerekli şeyler hazırlamak isterseniz onları da kendiniz kendin yap fikirleri ile yapabilirsiniz. Eski tahta kasaları kullanarak üzerine yumuşak minderler koyarak oldukça şık ve konforlu oturma alanları oluşturabilirsiniz. Ayaklarınızın altına soğuk gelmemesi için yine bu tahta kasalardan ayaklık yapabilirsiniz.

Içi boş cam şişeleri bahçe dekorasyonlarında kullanmak en kolay yöntemlerden bir tanesidir. Bu boş cam şişeleri lamba haline getirebilir, içine renkli ampuller takabilirsiniz. Birbirinden şık ve kolay kış bahçesi dekorasyonu için kendin yap fikirleri ile örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir