Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 20 Kendin Yap Fikri

Çocuk odası dekorasyonlarını yaparken çocukların da fikrilerini almak, nasıl bir odaya sahip olmak istediklerini bilmek gerekiyor. Bu dekorasyonu kendin yap fikirleri ile zenginleştirip çocuklarınız ile beraber hazırlayabileceğiniz aksesuarlar ise bu bu odaları çok daha farklı hale getiriyor. Zamandan ve paradan tasarruf edebileceğiniz projeler ile çocuklarınız ile eğlenirken onların kullanacakları eşyaları da hazırlamış oluyorsunuz. Ayrıca çocukların hayal dünyasına hitap eden, onların kendi yaratıcılıklarını ön plana çıkarabilecekleri tasarımlara birlikte imza atıyorsunuz.

Renk renk çocuk odaları için

Bundan bir kaç sene öncesine kadar çok daha fazla moda olan ve zaman içerisinde o popülerliğini kaybeden örgü, geriye kalan fazla yumaklar ile bizlere o günleri hatırlatıyor. Çocuklarımıza ördüğümüz kazaklardan yeleklerden arda kalan yumaklar renk renk bizi bekliyor. Bu yumaklardan çocuk odaları için paspas, oyun halısı gibi çok çeşitli zemin dekorasyon ürünü yapabilirsiniz. Bu yumaklardan duvar kenarlarına çocukların başını çarpmaması için koruyucu yapabilirsiniz. Ayrıca bu yumakları bir araya getirerek renkli, yumuşak çocuk odası pufları da yapabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonu için 20 kendin yap fikri oluştururken özellikle renkli ve eğlenceli fikirler hazırlamaya çalıştık.

Yumak paspas yapımı

Renkli örgü yumaklarından arda kalanların hepsini bir araya toplayın. Bu yumakların ipleri kenarlarından sarkmasın diye hafif ve şeffaf bir yapıştırıcı ile etrafını gezebilirsiniz. Böylece ipler birbirine tutunmuş olur. Tüm yumaklara aynı işlemi yapın. Sonrasında yumakları birbiri etrafına dizin. Birbirlerine değecekleri noktalara bir kat daha yapıştırıcı sürerek daha sıkı olmalarını sağlayabilirsiniz. Elinizdeki tüm yumakları kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz büyüklüğe getirebilirsiniz. Yuvarlak yapabileceğiniz gibi kendi tasarımınız olan farklı şekiller de yapabilirsiniz.

Eski çorapları atmayın!

Çocuk odası dekorasyonlarında oyuncak ve aksesuarların önemi çok büyüktür. Salon olsun oturma odası olsun buraların dekorasyonlarında nasıl saksılar, çiçekler ve raflar önem arz ediyorsa çocuk odalarında da oyuncaklar aynı şekilde önemlidir. Burnu delinmiş ya da altı incelmiş çoraplar artık kullanılamaz hale gelir. Bu çorapları biraz pamuk ya da daha yumuşak olmasını isterseniz bir miktar elyaf ile doldurarak oyuncaklara dönüştürebilirsiniz. Üzerine kaş göz diktiğiniz çoraplar odanın en sevilen dekorlarından biri olabilir. Tüm ev dekorasyonunda kendin yap fikirleri hakkında daha fazla bilgi almak için salon dekorasyonu için 20 kendin yap fikri başlıklı yazımızdan ilham alabilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. logo tasarımı için yazıyoyorum böyle büyük bir şirketin logosu olmalı mailden iletişime geçelim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir