Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Uyumu

Yıkanmak, arınmak ve temizlenmek en eski zamanlardan beri insan hayatının önemli bir parçası. Önce toplu yıkanma alanları ile başlayan banyo kültürü zaman içerisinde herkesin kendine ait adeta birer spası olmasına kadar uzandı. Kimine göre spa özellikleri gösteren en lüks banyolar önemli iken kimine göre küçük ve sıcak bir ortam bile gayet yeterli. Banyolarını yenilemek isteyenler, yeni ev alan ve banyosu henüz yapılmamış olanlar için banyo dekorasyonlarında fayans renk uyumu konususunda harika bir yazı hazırladık. Sadece fikirler ve tavsiyeler olarak değil aynı zamanda örnek dekorasyonları da galerimizde bir araya getirdik. Banyolarımızdaki en geniş yer kaplayan malzemeler fayanslardır. Fayanslarımız bizim tarzımızı, rengimizi, banyolarımızdaki ışığımızı belirler. Bu yüzden son derece önemlidirler.

Banyo dekorasyonlarında eskiden kalebodur dediğimiz genelde desenli, küçük seramik yapı malzemeleri kullanılıyordu. Şimdi ise seramik fayanslar çok daha büyük, şık ve elegant bir görünüme sahip şekilde kullanılıyorlar. Banyo dekorasyonlarında fayans renk uyumu konusunda sıkıntı yaşamak istemezseniz hazır renk kombinlerinden bir tanesini de tercih edebilirsiniz. Monokrom dediğimiz siyah beyaz desenli banyo fayansları son zamanlarda en çok tercih edilen fayans modellerinden bir tanesi. Siyah ile beyaz renklerinin ne kadar uyumlu olduklarından, bir arada kullanıldığında muhteşem bir kontrast oluşturduğundan daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Bu monokrom banyo fayansları içerisinde gri de bulunan değişik tasarımları ile oldukça ilgi gördü. Çiçekli, geometrik değişik desen formları bulunur.

Turkuaz renginin deniz ilham alınarak ortaya çıktığı söylenir. Maviye ve yeşile eşit mesafedeki renk tonu ile buna inanmamak imkansızdır. Denize baktığımızda çoğunlukla mavi mi yeşil mi olduğuna karar veremeyiz ve turkuaz deriz. Turkuaz rengi bize denizi, ferahlığı, suyu, havayı hatırlatır. Bu sebeplerle de banyo dekorasyonunda hem açık hem koyu tonları ile sık sık kullanılır. Banyo dekorasyonlarında fayans renk uyumu konusunda sıkıntı yaşıyorsanız turkuaz ve açık tüm tonları bir arada kullanarak, son derece ferahlatıcı bir ortam oluşturabilirsiniz. En güzel renklerdeki fayanslar ile tasarlanmış farklı banyo dekorasyonu örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri
banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri1
banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri2
banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri3
banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri4
cok-sik-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
degisik-banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri
farkli-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
farkli-banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri
klasik-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
mukemmel-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
ozel-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
retro-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
sicak-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
sik-banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri
tarz-banyo-dekorasyonu-fayans-renkleri
trend-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu
yeni-banyo-dekorasyonu-fayans-renk-uyumu

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri