Genel Dekorasyon

Dağ Evleri İç Dekorasyon Örnekleri

Dağ evleri, bizim ülkemizde pek yaygın olmayan ancak zaman içerisinde yaygınlaşan bir tatil evi haline geliyor. Yaz kış değişik şekillerde kullanılabilen, bazen kocaman bir ev bazen küçük bir kulübeden oluşan bu evleri dekore etmek de özen gerektiriyor. Yazlık evleri, dağ evleri ve tatil evlerini kendi sürekli yaşadığımız evlere göre çok daha özenli bir şekilde dekore ettiğimiz doğrudur. Keyif için aldığımız bu özel evlerimizi de ona göre özel bir şekilde hazırlıyoruz. Biz bu yazımızda sizlere dağ evleri iç dekorasyon örnekleri hazırladık. Hem ülkemizden hem de dünyanın çeşitli yerlerinden dekorasyon örneklerini bir araya getirdik. Kışın kullanılan daha doğrusu kış için alınmış dağ evlerine de yaz için kullanılan dağ evlerine de çeşitli örnekler getirdik. Bu örnekleri inceledikten sonra ne tarz bir dağ eviniz olsun istediğinize karar verebilirsiniz. Aynı şekilde hayallerinizdeki dağ evi dekorasyonu için bunlardan ilham alabilirsiniz.

Dağ evleri iç dekorasyonunu temelde iki şekilde yapıyoruz, klasik tasarım dediğimiz rustik tarzda döşeme ve modern döşeme. Insanlar dağ evlerinin kendi normalde yaşadıkları evlerinden daha farklı olmasını istediği için doğal malzemeler ile döşenmiş rustik tasarımlar büyük ilgi görüyor. Ahşabın bol bol kullanıldığı bu ev dekorasyonlarında bölgenin avlanan hayvaları da dekoratif ürün olarak kullanılabiliyor. Geyik, tavşan gibi hayvanlar doldurulduktan sonra uzun yıllar hiç bir şey olmadan saklanabiliyor. Dağ evleri iç dekorasyon örnekleri kocaman camların olduğu ferah daireleri de içine alıyor. Dağ evi dediğimizde aklımıza ağırlıklı olarak biraz karanlık, ahşap, her yerinde eşyalar olan, şömine başında ısınabileceğimiz soğuk bir yer gelir. Modern zamanların dağ evleri ise bu tanımlardan oldukça uzak. Birincisi bu evler artık sadece şömine ya da soba ile ısıtılmıyor. Bu evlerin hepsinde kalorifer gibi genel bir ısıtma sistemi mevcut. Bu yüzden de tavandan yere uzanan geniş pencelere rahatlıkla kullanılabiliyor.

Dağ evleri iç dekorasyon örnekleri çoğunlukla doğal malzemelerin kullanıldığı tasarımlardan oluşuyor. Yatak odasında ya da diğer tüm odalarda yerlerin, duvarların taş olduğunu ya da taşa benzer malzeler ile kaplı olduğunu görmek mümkün.

Galerimizde çeşitli örneklerini görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir