Yatak Odası Nasıl Dekore Edilmelidir?

----

Yatak odası evin en kişisel alanı dememiz doğru olur. Bu yüzden yatak odası dekorasyonu içerisinde kullanacağınız her eşyada sizden bir parça olmalıdır. Amaç size rahat, güvenli ve ferah bir alan oluşturmaktır. Bu yüzden yazımızda yatak odanızı en uygun biçimde nasıl dekore edebileceğinizi anlattık.

 

 

·     Bir yatak odası için en önemli nokta minimalistliktir. Çok ve gereksiz eşyadan yani dağınıklıktan kaçınmanız gerekmektedir. Dekorasyonu basit tutmak daha rahat uyumanızı ve gevşemenizi sağlayacaktır.

 

 

 

 

Yatak Odası ve Dekorasyon

Yatak odası dekorasyonu sadece yatak ile bitmemektedir. Her eşyanın aslında tamamlayıcısı bulunmaktadır. İşte sizin için yatak odası nasıl dekore edilmelidir sorusunun cevabı:

 

 

 

· Öncelikle yatak odanız için bir renk belirlemeniz gerekmektedir. Genellikle mavi tonları, lavanta ve yeşil tonları yatak odalarında kullanılmaktadır.

·      Odanızı boyarken tavanı boş bir şekilde bırakmak istemeyebilirsiniz. Tavana da hafif desenler veya renkler ekleyebilirsiniz.

 

· Eşyalarınızın doğru ölçüde olması size daha fazla alan kazandırır. Yatak odasında baza, dolap, komodin, çalışma masası, şifonyer vb. eşyalar olabilir.

· Kendinize ait depolama alanları oluşturarak dağınıklığı önleyebilirsiniz.

· Odanızın bir yerinde kendinize ait alan oluşturun ve burayı da basit tutun.

 

· Yatak örtüsü dekorasyon için çok önemli bir unsurdur. Tüm odanın dekorasyonuna uyum sağlayan ve cildi tahriş etmeyen yatak örtülerini tercih ediniz.

·Perdelerinizi seçerken gizliliğinizi koruyan fakat odanızdan güneşi de eksik etmeyen modellere yöneliniz.

 

·Işığı seçerken yormayan özelliklere sahip olmasına dikkat ediniz. Yanlış ışık uykunuzun kaçmasını sağlayabilir ve size zarar verebilir.

 

Tüm bunları göz önüne aldığınızda yatak odası dekorasyonu için basit ve temel unsurları kullanmanızın yeterli olacağını söyleyebiliriz. Her zaman sağlığınızı ve ihtiyaçlarınızı dikkate alarak seçimler yapmanızı tavsiye ederiz. Böylece rahat bir uyku, zinde sabahlar ve mutlu bir hayat sizi bekliyor olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri