Modern Genç Odası Takımları

----

Zaman içerisinde değişen hayatlar değişen ihtiyaçlar doğurdu. Aileler değişti, ailelerdeki kişi sayısı değişti, evlerin hem büyüklükleri hem de yapıları değişti. Bundan bir kaç sene öncesine kadar geniş ailelerin çocukları hep beraber aynı odalarda kalırlardı. Özellikle ranza en çok kullanılan yatak çeşidi idi.hem az yer kaplayan hem de aynı yerde bir kaç kişinin yatmasını sağlayan bir yatak çeşidi olduğu için çok sık kullanılırdı. Hatta evinde ranzası olmayan aile nerdeyse yoktu. Bu ranzaların alt kısımlarında yana doğru uzanan parçalar olurdu. Bu parçalar genelde çalışma masası haline getirilirdi. Tüm kardeşlerin birlikte yattığı, altlı üstlü uyudukları o günlderden modern geç odası takımları ile herkese özel döşenen, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun herkesin kendi odası olduğu günlere geldik. Evlerimiz oldukça küçüldü oda sayısı azaldı ancak bunun karşılığında da bir çok şey değişti. Mesela evlerde daha az çocuk var artık. Misafir geldiğinde açılan o özel salonlar kalktı artık herkes oturma odasında yaşıyor misafirlerini de burada ağırlıyor.

Yeni nesil modern genç odası takımları genelde gençlerin zevklerine ve cinsiyetine göre tasarlanmaktadır. Bir çok yerde unisex tasarımlar da bulabileceğiniz gibi sadece genç kız veya sadece genç erkeklere yönelik tasarımlar da bulabilirsiniz. Genç odası takımları genel olarak yatak, gardrop, çalışma masası ve komodin takımından oluşur. Genç kız odalarında tuvalet aynası ve puf gibi detaylar da bulunabilir. Bu tamamen sizin isteğinize kalmış istediğiniz şeyleri ekleyebilirsiniz. Modern tasarımların genel özelliği olan sadelik genç odası takımlarından biraz uzak duruyor gibi görünüyor.

Kırmızı ve pembenin kol kola dans ettiği, renkli ve eğlenceli genç kız odaları sadelikten biraz uzak. Ne de olsa gençler kendi modasını kendi yaratır, bunu bilen mobilya tasarımcıları da gençlere yönelik keyifli tasarımlar yapmaya devam ediyor. Galerimizde sizler için  dünyanın çeşitli yerlerinden modern genç odası takımları ile oda örneklerini bir araya getirdik.

cok-sik-genc-odasi-takimlari
degisik-genc-odasi-takimlari
en-sik-genc-odasi-takimlari
en-yeni-genc-odasi-takimlari
en=ozel-genc-odasi-takimlari
farkli-genc-odasi-takimlari
genc-genc-odasi-takimlari
genc-odasi-takimlari
havali-genc-odasi-takimlari
ikili-genc-odasi-takimlari
klasik-genc-odasi-takimlari
ozel-genc-odasi-takimlari
pembe-genc-odasi-takimlari
renkli-genc-odasi-takimlari
sade-genc-odasi-takimlari
sik-genc-odasi-takimlari
suslu-genc-odasi-takimlari
trend-genc-odasi-takimlari
yeni-genc-odasi-takimlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri