Minimal Banyo Örnekleri


Hayatımızdaki her şeyin minimalize olduğu şu günlerde ev dekorasyonlarımız, mobilyalarımız ve hatta evlerimiz bile minimalize olmuş durumda. Bunun bir sonucu olarak banyolarımız da minimal hale geldi. Minimal banyo örnekleri dediğimizde aklınıza küçük ve minik banyolar geliyorsa yanılıyorsunuz. Minimal banyolar hem küçük hem de büyük olan banyoları kapsar. Burada bahsedilen minimalizm mobilya ve banyo dekorasyonu açısından yapılan minimalizmdir.

Minimal banyo örneklerinden bahsetmeden önce ideal bir banyonun sahip olması gereken özelliklerden kısaca bahsetmek istiyoruz. Ideal bir banyo yeterli büyüklükte olmanın dışında yeterli miktarda ışık alabiliyor olmalıdır. Penceresi olmayan veya herhangi bir şekilde dışarıdan ışık almayan banyoların tıpkı doğal bir şekilde ışık alıyormuş gibi aydınlatılması gerekir. Banyolarda diğer odalardaki tarz aydınlatma sistemleri kullanılmaz, banyonun kendi yapısına özel üzerinde koruma kılıfı olan çeşitli aydınlatma sistemleri kullanılmalıdır. Ayrıca banyolarda her daim tavandan aydınlatma yapılır. Eğer son derece modern bir banyonuz olsun istiyorsanız ayna içi aydınlatma örneklerine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Banyoların renk konusunda ambiyansı çok önemlidir. Sahip olduğunuz alan dahilinde kullandığınız banyo mobilyaları ile fayansların, yerdeki banyo paspaslarının ve duvarlardaki aksesuarların mükemmel bir uyum içerisinde olması gerekir. Banyolar genel olarak küçük alanlar olduğu için uyumsuz tüm detaylar aşırı dikkat çekici olur. Fayanslarınız içerisinde kırmızı gibi güçlü renkler varsa siz bunu soft renk tonları ile dengelemeye çalışmalısınız. Minimal banyolar renk açısından güçlü tonları pek çekici bulan tasarımlar değildir. Genelde beyaz gibi açık renkler ile tonlarından hareketle ortaya çıkmışlardır. Minimal banyolarda öne çıkan bir diğer detay ise mobilya kullanımının minimal olmasıdır. Banyo dolapları, lavabo altı veya çamaşır makinesi dolabı gibi kamuflaj amaçlı alanlara yoğunlaşmıştır. Bunun sebebi de daha fazla hareket alanı sağlama çabasıdır. Modern banyo dekorasyonlarında genel olarak benimsenen bir davranış olan  bu banyo dolaplarını isterseniz çok şık tasarımlar ile de yerleştirebilirsiniz. Minimalist banyo dekorasyonu örnekleri yazımızdan da farklı tasarım fikirleri alabilirsiniz.

degisik-minimal-banyo-ornekleri
en-farkli-minimal-banyo-ornekleri
en-guzel-minimal-banyo-ornekleri
en-minimal-banyo-ornekleri
en-modern-minimal-banyo-ornekleri
en-sade-minimal-banyo-ornekleri
en-sik-minimal-banyo-ornekleri
farkli-minimal-banyo-ornekleri
minimal-banyo-ornekleri
minimal-havali-banyo-ornekleri
minimal-renkli-banyo-ornekleri
minimal-sade-banyo-ornekleri
minimal-tarz-banyo-ornekleri
minimal-tasarim-banyo-ornekleri
renkli-minimal-banyo-ornekleri
sade-minimal-banyo-ornekleri
sik-minimal-banyo-ornekleri
yeni-minimal-banyo-ornekleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri