Kış Balkonu Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

----

Yazın aramızdan yavaş yavaş çekildiği, sonbaharın renklerini daha bir yoğun gördüğümüz şu günlerde en hızlısından kış hazırlıkları başladı. Camlar, perdeler, koltuklarin yerleri değişmeye, kışa hazır bir hale getirilmeye başlandı. Bunların yanında asıl olarak bahçe ve balkonları kışa hazırlamak başladı. Yazın renk renk açan çiçeklerinizin donmadan kışı sapasağlam geçirebilmesi için elinizden geleni yapmalısınız. Mümkünse çiçekleri içeri almalı onlara kapalı alanlarda veya kış bahçeleri ile kış balkonlarında bakmalısınız. Peki, öyleyse kış balkonu dekorasyonu nasıl olmalıdır? Kış bahçesi dekorasyonu ve kış bahçesi lafı ne kadar çok duyulsa da aslında kış balkonu kullanımı pek yaygın değildir. Biz bu kış balkonlarına kapalı balkon diyoruz. Aslında kış için kapatılan yazın açılan balkonların hepsi kış balkonudur. Içerisinde çiçeklerin özenle korunduğu, bazılarında şömine bile olan, insanların kışın da tıpkı yazın olduğu gibi dışarıda olmanın keyfini donmadan yaşayabildiği balkonlara kış balkonu diyoruz. Peki bu kış balkonlarının özellikleri nelerdir?

Kış balkonları nasıl olur?

Kış balkonları, sadece apartman dairelerinin üst katlarındaki balkonlar değildir. Zemin kattaki bahçenin bir kısmı gibi görünen veya üzeri kapatılmış bazı kış bahçelerine de bu isim verilir. Ismi, aslında alanı nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişir. Mesela kış terası diye bir kavram olmadığı için bu alanlar da kış bahçesi olarak adlandırılır çoğunlukla. Balkonlarımız genel olarak küçük boyutlarda olduğu için büyük ölçülerdeki balkonları balkondan saymak zor oluyor. Biz bugün sizler için genel olarak kocaman balkon örneklerini bir araya getirdik. Örneklere bakarken farklı tasarımları görme şansınız olacaktır.

Kış balkon mobilyaları nelerdir?

Bu mobilyalar tamamen sizin balkonunuzun büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Yani kış balkon mobilyaları sadece sandalye ve masalardan oluşabileceği gibi aynı zamanda kocaman bir koltuk takımından da oluşabilir. Bu koltuk takımının içerisinde kocaman bir yemek masası da bulunabilir. Büyük saksılar ile bitkiler de kış balkonu dekorasyonunun tamamlayıcısıdır.

Kısacası kış balkonu için tasarım ve dekorasyon tamamen size bağlıdır. En şık ve değişik tasarımları galerimizde görebilirsiniz.

 15-Splendid-Transitional-Sunroom-Designs-Youll-Love-To-Have-In-Your-Home-11-630x945
acik-kis-balkonu-dekorasyonlari
degisik-kis-balkonu-dekorasyonlari
en-degisik-kis-balkonu-dekorasyonlari
en-farkli-kis-balkonu-dekorasyonlari
en-modern-kis-balkonu-dekorasyonlari
en-sik-kis-balkonu-dekorasyonlari
farkli-kis-balkonu-dekorasyonlari
farkli0kis-balkonu-dekorasyonlari
kapali-kis-balkonu-dekorasyonlari
kis-balkonu-dekorasyonlari
modern-kis-balkonu-dekorasyonlari
ozel-kis-balkonu-dekorasyonlari
renkli-kis-balkonu-dekorasyonlari
sik-kis-balkonu-dekorasyonlari
tarz-kis-balkonu-dekorasyonlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri