Gri Mavi Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri


Iç mimari konusunda aynı zamanda dekorasyon detayları konusunda en işe yarar bilgilerden bir tanesi de renk ve uyum konusundaki bilgilerdir. Hangi oda dekorasyonu olursa olsun, kullandığımız mobilyalar ile kullandığımız dekorasyon ürünlerinin birbirine uyum sağlaması gerekir. Hem tarz bakımından hem de renk bakımından uyum sağlaması gereken bu detayların iyi planlanması gerekir. Birbirine en uygun renklerin başında gelen gri ile maviyi yatak odası dekorasyonlarımızda sık sık kullanırız. Bu yüzden biz de gri mavi yatak odası dekorasyon örnekleri ile özelliklerini bir araya getirdik. Odasın yenilemek isteyenler, yenilik arayanlar, renk uyumu konusunda sıkıntı yaşayanlar için en güzel örnekleri bir araya getirdik.

Yatak odalarında ideal renk dağılımı diğer odalardan daha farklıdır. Normalde biz oturma odası veya salon gibi ana mekanlarda 6 renk tonuna kadar uyumlu renk kullanımını destekliyoruz. Birbiri ile alakalı açık tonlar dahil altı renk tonu yatak odası için pek uygun değildir. Her farklı renk tonunun yeni bir uyarıcı olduğunu, yatak odası gibi sakinliik ve huzur gerektiren odaların en az uyarıcıya sahip olması gerektiğini unutmayın. Bu sebeplerden dolayı da yatak odalarımızda daha az renk tonları kullanmaya çalışmak lazımdır. Gri mavi yatak odası dekorasyon örnekleri az renk tonu kullanımı konusunda oldukça iyi örneklerdir. Yani sadece bu iki rengi ve bunların açık koyu tonlarını bir arada kullanabilirseniz ortaya konforlu, sakin bir dekorasyon çıkmış olur. Peki neden gri mavi diyenler varsa hemen açıklayalım. Gri ve mavi sakin renklerdir. Mavi doğaldır, doğanın gök yüzünün rengidir. Gri sn zamanların trend renk tonlarındandır. Ikisi de soft ve pastel tarzında renklerdir bir araya geldiklerinde de çok kullanışlı bir hale gelirler. Şık ve estetik bir görünüme sahip olurlar.

Yatak odasında renk skalasını belirleyen temel mobilyalar yatak ve dolaplardır. Bazı yatak odaları küçük olduğu için elbise dolapları odaya sığmaz ve başka bir odaya konur. Bu tarz durumlarda odanın hakim rengi yatak ve perdelerde olur. Farklı tarzlardaki örnekleri inceleyerek hangisini istediğinize karar verebilirsiniz.

cok-modern-gri-mavi-yatak-odalari
cok-sik-gri-mavi-yatak-odalari
degisik-gri-mavi-yatak-odalari
en-modern-gri-mavi-yatak-odalari
en-sik-gri-mavi-yatak-odalari
gri-mavi-yatak-odalari
kucuk-gri-mavi-yatak-odalari
los-gri-mavi-yatak-odalari
modern-gri-mavi-yatak-odalari
ozel-gri-mavi-yatak-odalari
renkli-gri-mavi-yatak-odalari
sade-gri-mavi-yatak-odalari
sik-gri-mavi-yatak-odalari
tasarim-gri-mavi-yatak-odalari
trendy-gri-mavi-yatak-odalari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri