En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri ve Modelleri

Mutfak zemini için en çok tercih edilen malzeme parkelerdir. Çeşitli renk ve modellerdeki laminant parkelerin yanında en popüler olanları ise seramik görünümlü parke modelleridir. Salonlarda, koridorlarda ve banyolarda kullanılan bu parkeleri şimdilerde mutfaklarda bol bol görüyoruz.

En çok tercih edilen laminat parke renkleri hangileridir?

Laminat parke rengi kullanıldığı yere göre değişir. Oturma odası, koridor gibi sürekli kullanım alanlarında halılar ve mobilyalar ile uyumlu renkler tercih edilir. Bunlar da genelde ahşap renk ve tonlarıdır. Mutfak parke renkleri olarak ise daha çok açık renk parke modelleri tercih edilir. En koyu mutfak parkesi rengi olarak meşe rengi kullanılabilir diyebiliriz. Seramik görünümlü parkelerde ağırlıklı olarak beyaz, krem, kırık beyaz ve sarımsı tonlar yer alır. Mutfakları daha aydınlık ve parlak yapmak için açık renk tonlarının tercih edilmesi daha uygundur.

Parke renkleri ve isimleri nelerdir?

Parke renklerinin isimleri markasına göre değişir. Meşe renginin bir çok ismi vardır. Gerçek ağaç rengi tonu, klasik meşe ağacı rengi tonu, modern meşe ağacı rengi tonu, jersey renk tonu gibi çok farklı isimler alır. İsme göre renk tonları pek değişmez, her markada tonlar birbirine yakındır. Genelde mutfak parkesi olarak kullanılan renklerin isimleri ise vintage laminat parke, white desert laminat parke gibi açık ve doğal görünümlü parkelerdir.

3 boyutlu laminat parke modelleri ağırlıklı olarak mutfaklarda tercih edilmez. Oturma odası ve salonlarda tercih edilir. En kullanışlı mutfak parkesi modelleri ise çamsan laminat parke modelleri ile koçtaş parke modelleridir.

Galerimizde en güzel ve farklı çamsan parke renkleri ile değişik tasarımları görebilirsiniz.

mutfak-parke-renkleri
mutfak-parke-renkleri1
mutfak-parke-renkleri2
mutfak-parke-renkleri3
mutfak-parke-renkleri4
mutfak-parke-renkleri5
mutfak-parke-renkleri6
mutfak-parke-renkleri7
mutfak-parke-renkleri8
mutfak-parke-renkleri9
mutfak-parke-renkleri10
mutfak-parke-renkleri11
mutfak-parke-renkleri12
mutfak-parke-renkleri13
mutfak-parke-renkleri14
mutfak-parke-renkleri15
mutfak-parke-renkleri16
mutfak-parke-renkleri17
mutfak-parke-renkleri18
mutfak-parke-renkleri19

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri