En İyi 10 TV Ünitesi Modelleri

Televizyonlar evimizin vazgeçilmezi haline geldiğinden dekorasyonlarımızın da bir parçası oldu. TV üniteleri salonlarımızın tamamlayıcı unsurudur. TV ünitesi modelleri arasından seçim yaparken aşağıdaki noktalar dikkat etmeniz gerekmektedir. Aslında televizyon ünitelerini tasarım, malzeme ve stile göre ayırabiliriz. Bu da seçimlerinizi kolaylaştıracak ve modellere daha bilgili bakmanızı sağlayacaktır.

 

 

 

 

·    Salonunuzun ve televizyonunuzun boyutuna uyacak bir televizyon ünitesi seçmeniz gerekmektedir. Aksesuarlarına göre ünitedeki bölmelerin sayısını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dekorasyon ile uyumlu olup olmadığını ve kullanılan malzemeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Televizyon Ünitesi ve Modelleri

Her dekorasyon şekline uygun bir televizyon ünitesi bulunmaktadır. Televizyon ünitenizin tarzını seçtiniz ve yukarıda dediklerimizi dikkate aldınız, şimdi sırada TV ünitesi modelleri arasına bakmanız gerekmektedir.

 

 

·  Klasik: Bu televizyon ünitesi alt ve üstündeki bölmelerden oluşmaktadır. Televizyonun etrafı açık bırakılmaktadır.

        

·   Retro: Genelde ahşap üzerine geometrik desenler kullanılmaktadır. 

 

·   Lüks: Genelde siyah renkler tercih edilmektedir ve hem çerçeveli hem de çerçevesiz kullanılmaktadır.

 

·   Antik: Antik dokulu televizyon üniteleri genelde çerçeveli olmakta ve altın rengi kullanılmaktadır.

 

·        ·  Vintage: Retro ile vintage modellerin farklı olduğunu belirtmek isteriz. Vintage modellerde genelde çerçeveli kullanılmaz ve büyüklerimizin evinde kullanılan dolapları andırmaktadır.

 

·        ·  Konsol: Televizyon ve rafların bulunduğu geniş televizyon ünitesi modelidir.

 

·        ·  Minimal: Daha küçük alanlar için tasarlanmış, şık ve modern bir modeldir.

 

·        ·   Dolap Şeklinde: Bu tarz televizyon ünitelerinde televizyon kapakların altında kalır. Kullanılmak istenildiği zaman dolaplar açılarak televizyona erişilir.

   TV ünitesi modelleri içerisinde ahşaptan, metalden ve camdan yapılan modeller bulunmaktadır. Televizyon üniteleri uzun süre kullanılacak eşyalar olduğu için seçiminde dikkatli olmak gerekmektedir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz televizyon ünitesi seçmek için gerekli unsurları göz önüne almayı unutmayınız.

     

 

 


Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri