Bütçe Dostu Yatak Odası Fikirleri

----

Yatak odanızı dekore etmek istiyorsunuz fakat dekor eşyalarının fiyatları sizi korkutuyor mu? Aslında o kadar korkulacak kadar pahalıya gelmeden de halledebileceğiniz seçenekler mevcut. Bütçenizi yormadan, sizi üzmeyecek seçenekler ile yatak odanızı nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız. Yatak odası dekorasyonu hakkında sizin için birçok uygun fikri birleştirdik.  

 

 

Bütçeye Uygun Yatak Odası Dekorasyonu
İşte hem bütçenize hem de zevkinize hitap edecek dekorasyon fikirleri:

* Kitap, resim ve çiçek gibi eşyaların düzenlemesini yapmaya başlayın. Bu eşyaları birbirine uygun şekilde yerleştirebilirsiniz. İsterseniz duvarınızın bir tanesi farklı bir renge boyayıp fotoğraflarınızı, resimlerinizi ve çiçeklerinizi asabilirsiniz.

* Eskiden evlerde duvar halıları dekorasyon için kullanılırdı. Siz de duvar halısı olmasa bile farklı desenlerde kumaş veya çarşafı duvarınıza asabilirsiniz.

* Perdelerinizi daha yükseğe asmak evinize Avrupa’daki bir yatak odası dekorasyonu hissi verecektir.

* Kapınızda veya çekmecelerinizde farklı renkler kullanarak canlılık katabilirsiniz.

* Kitaplarınızı ve süs eşyalarınızı koymak için bir kasa, ahşap ya da kutu kullanabilirsiniz.

* Güzel ve renkli şişeleri çiçek koymak için kullanabilirsiniz ya da şişeleri boyayıp farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

* Farklı desenlerde yastık ve yatak örtüsü kullanımı odanıza renk katacaktır.

* Odanızda ışıklandırma ile ilgili olarak ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Uzun avizeler ya da süs ışıkları kullanabilirsiniz.

* Işıklandırma ile beraber yatağa bir cibinlik eklerseniz daha mistik bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

* Halı yatak odası dekorasyonunun da önemli bir parçasıdır. Ufak, kalın olmayan ve kaymayan renkli kilimleri de tercih edebilirsiniz.

* Baza kullanmak istemezseniz, kasalar veya paletler ile bir yükselti elde edip yatağı onun üzerine koyabilirsiniz. Böylece paletlerin arasındaki boşlukları da süsleme için kullanabilirsiniz.

Yatak odanızın boyutları da dekorasyonda önemlidir ve bu yüzden eşyaları seçerken ölçü alınız. Tüm bu noktalarda zevkinize uygun renk ve eşyaları seçmeyi unutmayınız. Yatak odası dekorasyonu için verdiğimiz fikirler ile istediğiniz odaya sahip olabilirsiniz.


Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri