Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Stor perde mekanizmasından dolayı nasıl yıkayacağız? evimize almalı mıyız? gibi soruları sıkça duyduğumuz perde çeşidi olarak ev dekorasyonunda önemli bir yer aldı. Stor perde temizliğinde birçok ayrıntı dikkatleri çekmektedir. Örneğin stor perde sökmeden nasıl temizlenir, stor perdeyi çıkarmadan temizlemenin yolları var mıdır gibi sorular ev hanımlarının kafasını kurcalamaya devam etmekte. Sizler için stor perde nasıl yıkanır? sorusunun cevabını araştırdık gelin birlikte inceleyip, fikir sahibi olalım.

Stor perdenin en güzel temizlenme yolu yıkamaktır. Silmek geçici bir çözüm olacaktır. 

Stor perdenizi mekanizmasından ayırmadan ister yere serip, ister balkonuzda bir yere asıp yıkayabilisiniz. Yıkarken mekanizmasından ayırmanıza gerek yoktur bu yüzden gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 

Stor perdenizi temizlerken öncelikle suyla iyice ıslatmanız gerekmektedir. Bulaşık detarjanı, çamaşır suyu gibi malzemeler stor perdeye zarar vermektedir. Marketlerde satılan koltuk temizleme detarjanlarını kullanabilirsiniz.

Daha sonra suyla iyice durulayın, durularken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kırıştırmamaya dikkat etmektir.

Stor perdeyi kendi imkanlarınız ile yıkayamıyorsanız, bunun için alanınız yoksa halı yıkama şirketlerinden de yardım alabilirsiniz.

 


Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri