Modern Çocuk Odası Tasarımları

----

Çocuk odası dekorasyonları veya tasarımları deyip geçmemek lazım, ev içerisinde döşemesi en zor,mobilyalarını seçmesi en çok zaman alan yer bu odalar olabilir. Moden çocuk odası tasarımları anne babaları çocukları ile aynı zeminde buluşturmaya çalışıyor. Çünkü bebeklikten çıkmış, artık kendi kararlarını kendi vermeye başlamış, hem fiziksel hem de duygusal açıdan gelişimi başlamış bir çocuğun odasının dekorasyonuna kendi karar vermesi gerekir. Anne babasının da bu dekorasyonu onaylaması, onun için uygun ve gerekli olduğunu bilmesi gerekir. Durum böyle olunca da ortaya minik krizler çıkabilir. Mesela, yatak hala kullanılabilir olduğu halde kendisine yeni bir yatak isteyen çocukları ikna etmesi zor olabilir. Bu tarz durumları idare edebilmek açısından çocuğunuz ile öncesinde konuşup ona neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu neden gereksiz olduğunu açıklayabilirsiniz. Doğru bir iletişim kurabilirseniz her şey çok daha kolay olacaktır.

Modern çocuk odası tasarımları, genel olarak bir çocuk odası içerisinde ne olması gerekirse hepsini kapsar. Ihityacı olabilecek masa, sandalye, yazı tahtası gibi çalışmasını kolaylaştıracak çalışma odası eşyaları dışında konforlu yatak odası eşyaları da bulunur. Modern çocuk odaları, eski çocuk odası tasarımlarına göre hem yapı, teknik açısından hem de renk tonları seçimi açısından farklıdır. Eskiden çocuk odalarının renkleri çocukların cinisyetine göre seçilirdi. Erkek çocukların odası masmavi gökyüzü gibi olurken kız çocukların odası pespembe olurdu. Aynı şekilde oda içerisinde malzemeler, mobilyalar da aynı konseptte olurdu. Şimdilerde ise renklerin cinsiyeti olmadığı, çocukların küçüklüklerinden itibaren bu konularda koşullandırılmaması gerektiği için daha doğal renkler tercih edilmektedir. Beyaz gibi krem rengi gibi bej rengi gibi hatta gri tonları gibi daha doğal, daha nötr renkler kullanılmaktadır. Bunun yanında çocuklar hangi renk tonlarını isterlerse. Kız olması onun pembe istemesini mecbur bırakmaz. Uzay konseptli bir çocuk odası kız çocuk için de hazırlanabilir.

Modern çocuk odası tasarımlarında özellikle sadelik, minimallik, az eşya ile çocuğa daha fazla yaşam alanı sağlama fikri ön plana çıkar. Farklı örnekleri galerimizde gördüğünüzde daha iyi anlayabilirsiniz.

buyuk-cocuk-odasi-tasarimlari
cocuk-odasi-tasarimlari
en-modern-cocuk-odasi-tasarimlari
en-tarz-cocuk-odasi-tasarimlari
farkli-cocuk-odasi-tasarimlari
farkli0cocuk-odasi-tasarimlari
genc-cocuk-odasi-tasarimlari
iki-cocuk-odasi-tasarimlari
kiz-cocuk-odasi-tasarimlari
modern-cocuk-odasi-masa-tasarimlari
modern-cocuk-odasi-tasarimlari
ozel-cocuk-odasi-tasarimlari
renkli0cocuk-odasi-tasarimlari
sade-cocuk-odasi-tasarimlari
sevimli-cocuk-odasi-tasarimlari
sica-cocuk-odasi-tasarimlari
sik-cocuk-odasi-tasarimlari
suslu-cocuk-odasi-tasarimlari
trend-cocuk-odasi-tasarimlari
yenilikci-cocuk-odasi-tasarimlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri