Kitap Okuma Köşesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Huzurlu bir ev denince akla gelen bir kaç şey vardır. Yumuşak ışıklarla aydınlatılmış bir ortam, belki şömine, yumuşacık koltuklarda sinema keyfi veya sıcacık bir kahve eşliğinde kitap okuma. Evlerimizi bizi daha mutlu edecek yuva haline getirmenin en keyifli yollarından biri de okuma köşeleri oluşturmaktır. Peki, kitap okuma köşesi nasıl yapılır?

Okuma köşesi nasıl yapılır?

Sade ve minimalist, yaratıcı ve renkli, kışkırtıcı hareketli. Bu tarzlardan herhangi biri size kendi okuma köşenizi yaratmak için ilham verebilir. Kendi tarzınıza göre belirleyeceğiniz bu tasarımlardan herhangi biri kendiniz ile baş başa kalacağınız, sevdiğiniz cümleleri okuyup hayale dalacağınız ortamları yaratabilir.

Kitap okuma köşeleri oturma odalarında, salonlarda ya da yatak odalarında bulunabilir. Hangi oda içerisinde dekore ediliyorsa dekorasyon detayları o oda ile uygun olmalıdır. Rustik bir yatak odasındaki kitap okuma köşesi dekorasyonu rustik tasarımlar ile uyumlu olmalı, modern bir salon içerisindeki kitap okuma köşesi de modern ev dekorasyonu detayları ile uyumlu olmalıdır.

Peki, siz ne tavsiye edersiniz derseniz, sizin konsantrasyonunuzu ne sağlıyorsa o tarz deriz. Herkesin konsantrasyon özellikleri farklıdır. Bu sebeple de kullanması gereken renkleri, ışıkları, ışık sıcaklığı, etrafındaki ögeler farklıdır. Ancak okuma köşelerinin sakin olması için kırmızı gibi güçlü ve dikkat çekici renkler bu köşelerde çok tercih edilmez.

Rahat bir koltuk ya da sandalye hatta belki sallanan sandalye, yanında kütüphane. Eğer masada daha kolay okuyorum, okurken de not alıyorum derseniz o zaman okuma masası. Çizim masaları, okuma masaları biraz yükseltisi farklı olan masalardır. Galerimizde kitap okuma köşesi dekorasyonu örneklerini görebilirsiniz. Bu örnekler içerisinde çeşitli tasarımlar yer almaktadır. Masalı, masasız, koltuklu ve sandalyeli kitap okuma köşesi dekorasyonları nasıl yapılır örnekler üzerinden inceleyebilirsiniz.

kitap-okuma-kosesi
kitap-okuma-kosesi1
kitap-okuma-kosesi2
kitap-okuma-kosesi3
kitap-okuma-kosesi4
kitap-okuma-kosesi5
kitap-okuma-kosesi6
kitap-okuma-kosesi7
kitap-okuma-kosesi8
kitap-okuma-kosesi9
kitap-okuma-kosesi10
kitap-okuma-kosesi11
kitap-okuma-kosesi12
kitap-okuma-kosesi13
kitap-okuma-kosesi14
kitap-okuma-kosesi15
kitap-okuma-kosesi16
kitap-okuma-kosesi17
kitap-okuma-kosesi18
kitap-okuma-kosesi19

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri