Fon Perde Nasıl Yıkanır?

Fon perdeler evlerimizde daha çok dekorasyon amacı ile kullandığımız perdelerdir. Penceremizin her iki yanına gelecek şekilde tasarlanmış kenar perde olarak da bilinen fon perdeleri yıkarken bilinmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Özellikle kadife fon perde kullananların cevabını bir türlü bulamadığı yıkama tekniklerini sizler için araştırdık. En çok merak edilen fon perde makinada nasıl yıkanır? Yumuşatıcı kullanmak gerekir mi? Fon Perde kaç derecede yıkanmalı? sorularına da yanıt bulacağınız bu yazımızı sonuna kadar okuyup geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fon perdenizi yıkamadan önce perdenizin kumaş cinsine bakmanız gerekmektedir. Pullu veya kadife kumaş fon perdeye sahipseniz küvet içinde ılık suda yıkamanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Fakat fon perde kumaşınız normal bir kumaşa sahip ise çamaşır makinenizde yıkamanızın hiçbir zararı yoktur.

Fon perdenizi çamaşır makinesine 30 dereceye atabilirsiniz. Fakat çok sıkma ve yüksek devirden uzak durmalısınız bu durum perdenizin yapısına zarar verebilir.

Fon perdenizi makineye tek parça halinde atmanızı tavisiye ederiz. Farklı eşyalar ile atacağınız fon perdeler renk ve yapı olarak zarara uğramaktadır.

Fon perdeleri yıkadıktan sonra bekletmeden ıslak bir şekilde asmanız kırışmasını engelleyecektir. Fon perdeleri sık sık yıkamaya gerek yoktur yılda en fazla iki kez yıkamanız yeterli olacaktır.


Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri