Ferforje Çiçeklik Modelleri İle Yapabileceğiniz 30 Harika Dekorasyon

Kategori : Genel Dekorasyon - Tarih :

Evlerimize bahar getiren çiçeklik ve saksı tasarımları içerisinde en sevilen, en çok tercih edilen en ergonomik modellerden biri de ferforje çiçeklik modelleridir. Hem iç dekorasyonda hem de dış dekorasyonda rahatlıkla kullanabildiğimiz bu çiçeklikleri her yerden de bulabiliriz. Bu yazımızda ferforje çiçeklik modelleri nelerdir ile onların yerleşimi konusunda fikirler oluşturduk. Salonlarınızda, bahçelerinizde, balkonlarınızda kullanmak için kullanışlı dekoratif unsurlar arıyorsanız, çoktan buldunuz bile!

Kapalı balkon dekorasyonu yaparken en çok ihtiyacımız olan şey saksılardır. Dar ve küçük olan balkonların dekorasyonunda özellikle çiçek yerleşimi tamamen saksı ve çiçeklik modeline bağlıdır. Ferforje çiçeklik dediğimiz üst üste demir saksı yerleşimleri sayesinde en küçük alanlarda bile oldukça fazla çiçek kullanabilirsiniz. Ferforje kelimesi orijinalinde demirden yapılan şekilli eşyalar anlamına gelir. Bu sebeple ferforje saksılar ve çiçeklikler dışında ferforje yataklar, ferforje kitaplıklar, ferforje kapılar ve sandalyeler ile masalar da vardır. Fransız balkon olarak bilinen, kenarları tamamen demir işlemlelerden oluşan balkon işlerine de ferforje denir.

Saksıların büyüklüğüne göre sıralanabildiği bu çiçeklik modellerinin çok farklı şekilleri vardır. Tavandan asılanlar, bisiklet şeklinde olup hem oturma yerinde hem de sepet kısmında saksıları olan, kitaplık gibi raflardan oluşan, üç dört katlı olan ya da az katlı olanlar. Tavandan asılan modeller genelde çok küçük evleri dekore etmek için tercih edilir. Bisiklet tarzı olanlar genelde bahçe gibi teras gibi geniş açık hava dekorasyonlarında kullanılır. Tek kattan oluşan aynı zamanda sehpa gibi kullanılanlar ise en çok salon dekorasyonlarında kullanılır.

Kitaplık tarzı yüksek olanlar yine çoğunlukla salonlarda tercih edilir. Ayrıca bu ferforje çiçeklik modellerinin oda ayırıcı gibi kocaman olanları da vardır. Bunları büyük salonlarınızı ikiye bölüp daha kullanışlı bir hale getirmek için de kullanabilirsiniz. Yatak odalarında canlı çiçek yerleşimi pek önerilmediği için minik tasarımları yapay çiçekler ile yatak odalarında Galerimizdeki örnekleri inceleyerek hangi tarz ferforje çiçeklik modelinin hangi tarz odada nasıl kullanılabileceği konusunda fikirler edinebilirsiniz. Her mevsim bahar havasını evlerimizde yaşamak için çiçekler şart, olmazsa olmaz.

28
ferforje-ciceklik-modelleri
ferforje-ciceklik-modelleri1
ferforje-ciceklik-modelleri2
ferforje-ciceklik-modelleri3
ferforje-ciceklik-modelleri4
ferforje-ciceklik-modelleri5
ferforje-ciceklik-modelleri6
ferforje-ciceklik-modelleri7
ferforje-ciceklik-modelleri8
ferforje-ciceklik-modelleri9
ferforje-ciceklik-modelleri10
ferforje-ciceklik-modelleri11
ferforje-ciceklik-modelleri12
ferforje-ciceklik-modelleri13
ferforje-ciceklik-modelleri14
ferforje-ciceklik-modelleri15
ferforje-ciceklik-modelleri16
ferforje-ciceklik-modelleri17
ferforje-ciceklik-modelleri18

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri