Ev Dekorasyonu Renk Uyumu Örnekleri


Hayata bakış açımızı şekillendiren, gördüğümüz şeyleri daha güzel daha aydınlık ya da daha karanlık gösteren şey nedir? Renkler değil midir? Sanki renkli bir lens takmış gibi tüm bakışmızı canlandıran muazzam yansımalardır renkler. Hayatımızın her anında olduğu gibi evlerimizde de en önemli konulardan biri olan renkleri uyumlu kullanmak gerekir. Nasıl ki gökyüzü ile ağaçların, çiçekler ile yaprakların harika bir uyumu varsa evlerimizde de eşyalarımızın duvarlarımız ile tavanımız ile uyumlu olması gerekir. Ev dekorasyonunda renk uyumu örnekleri incelendiğinde tıpkı doğada olduğu şık bir estetik algının ön plana çıktığı görülür. Tonların detaylarında bir uyum olması gerekir. Yoksa anlam vermediğimiz ancak rahatsız edici bir görünüm ortaya çıkar.

Açık tonları birlikte kullanmak uyum açısından daha kolaydır. Koyu renk tonlarında kontrastı yakalamak daha zordur. Ev dekorasyonu renk uyumu örneklerini incelediğimizde genel olarak örnekler pastel tonlarda yoğunlaşır. Bunun yanında mavi ve turuncu gibi risk almadan şık aynı zamanda canlı bir hava verebileceğiniz ton örnekleri vardır. Lacivert ve tonlarının ana renk olarak kullanıldığı örneklere pek rastlanmaz. Çünkü bu renkleri uyumlamak oldukça zordur. Biz yazımızın sonundaki galerimizde size çok çeşitli renk tonlarının uyumlu olduğu örnekleri hazırladık. Bunlardan ilham alarak siz de kendi renk uyumu örneklerinizi çıkarabilirsiniz. Ev dekorasyonunda uyumlu renkleri istediğiniz herhanig bir oda dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Yani bu renk uyumu bu oda için bu renk uyumu şu oda için gibi bir şey yoktur. Mavi ile beyaz harika bir uyum örneği sergiler. Bunu banyoda da, yatak odasında da oturma odasında da kullanabilirsiniz. Sarı tonları her tarz evi hareketli hale getirir. Sarı tonları canlandırmak için banyolarda bile kullanabilirsiniz.

Gri, son zamanların yükselen rengi. Açık tonu, koyusu canlısı cansızı hepsi. İç dekorasyonun en sevilen renklerinden biri haline gelen griyi beyaz ile, krem rengi ile, füme ile, mavi ile bile kullanabilirsiniz. Galerimizdeki ev dekorasyonu renk uyumu örnekleri içerisinde grinin kullanıldığı bol bol örnek bulabilirsiniz. Modern dekorasyonun vazgeçilmez diğer renkleri ve uyumlu örnekleri sizi bekliyor.

ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri1
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri2
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri3
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri4
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri5
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri6
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri7
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri8
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri9
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri10
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri11
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri12
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri13
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri14
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri15
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri16
ev-dekorasyonu-renk-uyumu-ornekleri17

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri