En Kullanışlı Ev Planları

Kategori : Genel Dekorasyon - Tarih :

Ev planları, evin ne kadar kullanışlı olduğunu, kapıların hangi taraftan açılacağından  pencere boyutlarına kadar, ışığın geliş yönüne uygun aydınlatma planlarına kadar her şeyin en ince ayrıntılarına kadar düşünüldüğü planlardır. Bu planlar, genelde mimarlar tarafından ev daha inşa edilmeden önce çizilir. Bu sebeple herhangi bir ev satın aldığımız zaman bu evin planını görme şansımız ya da plana müdahale etme şansımız pek olmuyor. Ancak, eğer arazi bize aitse ve sıfırdan ev yaptırıyorsak o zaman evin planına müdahale edebilir hale geliyoruz.

Ev planları, özellikle de yeni nesil akıllı ev planları her katı kendi özelinde oluşturur. Birden fazla katlı müstakil evlerde bu tip bir planlamayı yapmak çok daha kolaydır. Apartman dairelerinde alanlar küçüldüğü için planlama yaparken her metrekarenin maksimum verim alınacak şekilde planlanması gerekmektedir. Banyo ile tuvaletin birleşik olduğu apartman dairelerinde ebeveyn banyosu planlaması da yapılabilir.

Küçük ev planlarında, mutfak ile salon birleşik olarak kullanılıp diğer odalara daha fazla alan bırakılmaya çalışılıyor. Amerikan mutfak dediğimiz bu açık mutfaklar genel olarak zemin kat daire planlarında yer alır. Müstakil evlerde garaj, bahçe, veranda, teras, balkon gibi diğer detaylara da özellikle dikkat edilir.

Modern ev planları ile akıllı ev planlarının birleşiminden oluşan şık ev planlarını galerimizde görebilirsiniz. Bazıları çok katlı büyük evlerin planları iken bazıları apartman dairesi planları olarak kabul edilebilir. Küçük ev planları,büyük geniş daire planları yanında müstakil ev planlarını da galerimizde görebilirsiniz.

 akilli-ev-planlari22
akilli-ev-planlari
akilli-ev-planlari1
akilli-ev-planlari2
akilli-ev-planlari3
akilli-ev-planlari4
akilli-ev-planlari5
akilli-ev-planlari6
akilli-ev-planlari7
akilli-ev-planlari8
akilli-ev-planlari9
akilli-ev-planlari10
akilli-ev-planlari11
akilli-ev-planlari12
akilli-ev-planlari13
akilli-ev-planlari14
akilli-ev-planlari15
akilli-ev-planlari16
akilli-ev-planlari17
akilli-ev-planlari18

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri