En Güzel Yatak Odası Mobilya Renkleri

Her odanın rengi, o odanın tabiatına uygun bir şekilde seçilmelidir. Peki bu ne demek? Yatak odası için uykuyu destekleyen, huzur verici, yeni güne uyandıran renkler seçilmeli. Oturma odası için daha havalı belki de biraz daha mesafeli ve şık renkler. Mutfak için, ışıl ışıl bir ortam oluşturacak aydınlık renkler, kim karanlık bir mutfakta yemek hazırlamak ister ki değil mi? Peki bu durumda, en güzel yatak odası mobilya renkleri ile duvar renkleri neler olur? Neden mobilya renklerini de işin içine kattık, çünkü mobilya renkleri ile duvar renkleri bir araya gelerek odanın ışığını oluşturur. Yatak odalarında yatak takımları ile dolaplar, oturma odalarında koltuk takımları, mutfaklarda ise mutfak dolapları odanın ışığını, rengini en çok etkileyen detaylardır. Hatta ana unsurlardan bir tanesidir desek daha doğru olur.

Tüm ev renklendirmesinde son zamanların yükselen trendlerinden bir tanesi de alacalı renklerdir. Sanki duvarı sadece kireçle ya da benzer bir kaplama malzemesi ile sıvamış gibi görünen bu boyayı beyaz, kahverengi, gri gibi değişik tonlarda bulabiliyoruz. Yatak odasında sarı tonlarının da bu alacalı görünümdeki boyalar ile birlikte uygulandığı örnekler mevcut. Yatak odası mobilya renk seçiminde bize özgür bir alan bırakan bu alacalı renkler, aynı zamanda tarz ve cool bir hava oluşturuyor. Eskiden her ne kadar beyaz yatak odası mobilyaları aşırı popüler idi ise de şimdilerde beyaz neredeyse yok gibi.

Koyu renk sevenler için en güzel yatak odası mobilya renkleri ahşap rengi ve tonları. Bunun siyah detaylar ile birleştiği örnekler de son derece göz alıcı. Ahşabın açık, koyu, çok açık ve çok koyu tonları vardır. Bunların hepsini tek tek yatak odası mobilyalarında görebiliriz. Hepsinin yanında bir de orijinal renkler vardır ki bunlar son zamanlarda moda olmaya başlamıştır. Turuncu, mavi, beyaz, yeşil, sarı. Huzuru temsil eden doğal ve sıcak tonları da yatak odalarımızda kullanmıyoruz diyemeyiz artık.

En güzel yatak odası mobilya renkleri arasında havalı renkler, lacivert ve beyazdır. Sıcak renklerden biraz önce bahsetmiştik zaten.

En iyisi şimdi siz galerimizdeki örnekleri inceleyin, sonra karar verin.

cok-guzel-yatak-odasi-mobilya-renkleri
cok-sik-yatak-odasi-mobilya-renkleri
degisik-yatak-odasi-mobilya-renkleri
en-degisik-yatak-odasi-mobilya-renkleri
en-genis-yatak-odasi-mobilya-renkleri
en-guzel-yatak-odasi-mobilya-renkleri
en-havali-yatak-odasi-mobilya-renkleri
en-modern-yatak-odasi-mobilya-renkleri
en-sik-yatak-odasi-mobilya-renkleri
ferah-yatak-odasi-mobilya-renkleri
guzel-yatak-odasi-mobilya-renkleri
havali-yatak-odasi-mobilya-renkleri
kucuk-yatak-odasi-mobilya-renkleri
modern*yatak-odasi-mobilya-renkleri
renkli-yatak-odasi-mobilya-renkleri
sik-yatak-odasi-mobilya-renkleri
tarz-yatak-odasi-mobilya-renkleri
yatak-odasi-mobilya-renkleri
yeni-yatak-odasi-mobilya-renkleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri