Doğru Yatak Odası Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Doğru bir ev dekorasyonu, evimizi daha çok sevmemizi kendimiz evimizde çok daha konforlu ve mutlu hissetmemizi sağlar. Renkleri iyi seçilmiş eşyalar, zemin malzemeleri, şık ve estetik duvarlar, hepsi bir araya gelerek huzur dolu mutlu bir ev oluştururlar. Daha önceki yazılarımızda doğru bir ev dekorasyonu için en önemli noktalar nelerdir konusundan bahsetmiştik. Bugün ise doğru yatak odası dekorasyonu için püf noktaları nelerdir, nelere dikkat etmek gerekir konularından bahsedeceğiz. Çünkü her odanın dekorasyonunda kendine has bazı püf noktaları vardır. Her odanın özel renk tonu farklıdır. Bazı odalar daha açık ve parlak renk tonları ile güzel görünürken bazen biraz loş bir ortam odaya daha çok yakışabilir.

Her ne kadar aşkın rengi, romantizmin rengi kırmızı olarak kabul edilmiş gibi görünse de ev dekorasyonunda en romantik renk olarak mor, lila tonları kabul edilir. Yumuşak ve sıcak bir renk tonu olduğu için de özellikle yatak odası dekorasyonlarında sık sık kullanılır. Yatak odasını dekore ederken yapılmaması gereken en önemli şey, odayı karartan, sabah size yataktan çıkma enerjisini vermeyecek bir dekorasyondur. Gün doğumu ile içeri ışık girmesini sağlayan sıcak ve samimi bir yatak odası oldukça önemlidir. Hatta doğru yatak odası dekorayonu için püf noktaları konusundaki ilk kural budur diyebiliriz.

Sevdiğiniz renk tonlarını, açık ve parlak olmayanlarını bir arada kullanın. Çok parlak ışıl ışıl bir yatak odası kullanışlı olmaz. Huzur verici sakin bir ortam olması için mat tonlar ön plana çıkarılabilir. Enerjisi çok yüksek olmayan, düşük dalga boyu olan mavi gibi renkler de oldukça kullanışlıdır. Tüm ev dekorasyonunda renklerin büyük bir yeri ve önemi vardır, ancak en önemli oldukları oda yatak odası denilebilir.

Yatak odası büyüklüğüne göre seçtiğimiz yataklarımızın yanında dolap ve makyaj masaları vardır. Odada yeterince yer varsa şifonyer gibi ekstra mobilyalar da bulunur. Bir odada ne kadar çok eşya varsa orada o kadar enerji vardır, unutmayın. Bu sebeple doğru yatak odası dekorasyonu için püf noktaları konusunda renklerden sonra eşya miktarı gelir.

En güzel örnekleri galerimizde görebilirsiniz.

aydinlik-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
cok-sik-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
en-dogru-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
en-havali-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
en-modern-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
en-sade-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
en-sik-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
havali-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
kullanisli-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
luks-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
modern-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
sade-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
sicak-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
sik-yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari
yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari1
yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari2
yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari3
yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari4
yatak-odasi-dekorasyonu-puf-noktalari18

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri