Dekorasyonda Country Ne Demek?

Dekorasyonda counrty tarzı aslında 1900 lerin başında Amerika, İngiltere ve Fransa’da kullanılan dekorasyon tarzının modern dünyanın mobilyaları ile kombinlenmiş halidir. Country tarz, köy tarzı ya da şehir dışında yaşayan, taşra insanlarının ev dekorasyonu tarzı olsa da zamanla daha farklı bir hal almıştır.

Evlerimizde country tarz dekorasyonu tüm odalarda farklı şekillerde uygulamak mümkündür. Çiçekli desenlerin, pütükareli kumaşların, kalın perdelerin, kabarık koltukların ve doğal mobilyaların kullanıldığı country stili ev dekorasyonunda renkler genelde pasteldir. English home gibi markaların genel moilya tarzı bu stili temsil eder. Vintage tarzı ile birleşen bu tarzda koyu renklere neredeyse hiç yer yoktur. Bu sebeple de country tarz ev dekorasyonları genelde ferahlatıcı, huzur verici ve konforludur. Ferah ve aydınlık evler için harika bir tarzdır.

Country ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Eski görünümlü eskitme mobilyalar, biraz İngiliz bira Fransız esintileri, mümkünse dubleks bir ev ve geniş bir salon. Country tarzında salon dekorasyonu için ihtiyacınız olan her şey bunlar. Çizgili kareli kumaşlar, çiçek desenli koltuklar ve perdeler, fransız güpürü dediğimiz dantel çeşitlerinden yapılan tüller ve yerde açık renkli genelde pofuduk tarzı bir halı. Beyaz renk tonları hakimiyetinde şık bir country ev dekorasyonu. Farklı örnekler, dekorasyon tarzları ve mobilya yerleşimleri görmek isterseniz country salon dekorasyon örnekleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Country ev dekorasyonu örnekleri nelerdir?

Beyaz, krem rengi, pembe, uçuk pembe ve sarı. Bebek mavisi ile açık turuncuyu da unutmamak lazım. Country tarzı dekorasyon örnekleri nelerdir deyince akla gelen renkler ve tonlar bunlardır. Doğal çiçek desenleri, kareli kumaşlarla kaplanmış ekitme koltuklar ile dekore edilen daha doğal görünümlü evler country ev dekorasyonu örneklerini temsil eder. Daha fazlası için country tarz oturma odası dekorasyonu yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca farklı örnekleri galerimizde de görebilirsiniz.

Country dekorasyon ürünleri nelerdir?

Country tarzı mobilya ancak kendi tarzına dekorasyon ürünleri ile birlikte kullanıldığı zaman tam olarak konsepti yakalamış olur. Bunun için tam anlamı ile country tarza sahip ev dekorasyonları için mutlaka aksesuar kullanmak lazım. Country dekorasyon fikirleri çinko sürehiler içerisinde kurumuş kır çiçeklerin, sallanan sandalyelerin, eskitme tarzı ya da gerçekten eskimiş mobilyaların, kenarları eskimekten yok olmuş halıların kullanıldığı dekorasyon fikirlerinden oluşur.

Modern dünya ile uyumlu örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

country-dekorasyon-nasil-yapilir
country-dekorasyon-nasil-yapilir1
country-dekorasyon-nasil-yapilir2
country-dekorasyon-nasil-yapilir3
country-dekorasyon-nasil-yapilir4
country-dekorasyon-nasil-yapilir5
country-dekorasyon-nasil-yapilir6
country-dekorasyon-nasil-yapilir7
country-dekorasyon-nasil-yapilir8
country-dekorasyon-nasil-yapilir9
country-dekorasyon-nasil-yapilir10
country-dekorasyon-nasil-yapilir11
country-dekorasyon-nasil-yapilir12
country-dekorasyon-nasil-yapilir13
country-dekorasyon-nasil-yapilir14
country-dekorasyon-nasil-yapilir15
country-dekorasyon-nasil-yapilir16
country-dekorasyon-nasil-yapilir17
country-dekorasyon-nasil-yapilir18
country-dekorasyon-nasil-yapilir19

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri