Birbirinden Şık Modern Tarz Mutfak Dekorasyonları

Modern mutfaklar, modern mutfak dekorasyonları tasarımları ya da modelleri, bu kelime gruplarını her yerde sık sık duyar olduk. Peki bu birbirinden şık modern tarz mutfak dekorasyonları hangileridir, özellikleri nelerdir, klasik mutfaklardan farkı nedir? Öncelikle modern ve modernizm kelimelerininin dekorasyon konusundaki anlamlarından bahsetmek lazım. Modernizm kelimesini dekorasyon konusunda genelde trendleri yakalayan mobilya tasarımları konusunda kullanıyoruz. Bunun  yanı sıra önemli olan nokta ise estetik kavramından ziyade kullanışlı, konforlu olması konusu. Yani modernizm bize konfor sağlıyor.

Modern mutfak tasarımlarına baktığımız zaman en çok her şeyin elimizin altında olduğu, en kuytu köşeleri bile değerlendiren, kullanışlı çekmeceler ile kulanışlı dolaplardan oluşan fonksiyonel tasarımları görüyoruz. Eskiden beri kullanılan sıkıcı kahverengi tonları yerine de beyaz, krem, gri, mor gibi iddialı ve değişik renk tonlarını da dolaplarda, mutfak mobilyalarında bol bol kullanıyoruz.

Birbirinden şık modern tarz mutfak dekorasyonları arasından seçim yapmak oldukça zor. Her rengin kendine has bir havası, her modelin kendine has bir tarzı ve ışığı var. Gri renk her ne kadar uzunca bir süre bize uzak gelse de şimdilerde oturma odasındaki koltuklardan mutfaktaki dolaplara kadar her yerde. Ayrıca gri renk çok da sevilen bir renk haline geldi. Geleceğin rengi olan metalik gri, mat ve parlak tonları ile hepimizin mutfaklarına girmeyi bekliyor. Modern mutfak tasarımlarında ada tipi dediğimiz mutfaklar ile l tipi mutfaklar en popüler modeller. Ada mutfaklar her ne kadar kullanımı inanılmaz olup çok şık olsa da çok geniş bir yere ihtiyacı vardır. Yani kocaman bir eviniz ve kocaman bir mutfağınız yoksa ada mutfak modellerini kullanmanız birazcık zor gibi.

Yeni mutfak modellerinde eskisinden farklı olarak, farklı malzemeden yapılan tezgahları vardır. Çok uzun zamandır tereddütsüz bir seçim olan mermer mutfak tezgahları zaman içerisinde yerini granit mutfak tezgahlarına bıraktı. Bir çok renkte bulunabilen bu tezgahları birbirinden şık modern tarz mutfak dekorasyonları örneklerinde sık sık görüyoruz.

Galerimizde sizler için hazırladığımız örnekler içerisinde de bunları görebilirsiniz.

modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari1
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari2
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari3
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari4
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari5
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari6
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari7
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari8
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari9
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari10
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari11
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari12
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari13
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari14
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari15
modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari16
sik-modern-tarz-mutfak-dekorasyonlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri