Bebek Odası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

Bebek odası dekorasyonları, tavanda kullanılan boyasından zeminde kullanılan malzemeye, mobilyalarda kullanılan ciladan duvarlarda kullanılan duvar kağıtlarına kadar tüm detayları incelenmesi gerekene dekorasyonlardır. Bebek odalarında son zamanlarda kullanımı artan duvar kağıtları incelenmesi gereken önemli konulardan biri haline geldi. Peki öyleyse bebek odası duvar kağıdı nasıl olmalı? Malzeme özelliklerinin yanında renk açısından desen açısından nasıl olması gerekir? Kız bebek odasında nasıl duvar kağıtları, erkek bebek odasında nasıl duvar kağıtları kullanmak gerekir? Unisex bebek odası duvar kağıtları kullanımı uygun mudur, daha çok hangi renk tonları unisex renk tonu olarak kabul edilir gibi bir çok sorunun cevabını sizler için hazırladık. Evinizin minik üyelerinin sağlıklı, huzurlu, konforlu bir ortama gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Bebek odası dekorasyonlarında ilk iş odayı iyice temizlemektir. Tüm eşyaları yerleştirmeden önce oda sağlıklı, yani zehirsiz temizlik malzemeleri ile temizlenmelidir. Bebeklerin hem odasını hem tüm eşyalarını temizlemek için arap sabununu kullanabilirsiniz. Arap sabunu ile temizlediğiniz odanın duvarlarında içerisinde hiç bir şekilde zehirli madde bulunmayan duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz. Aynı şekilde zehirsiz duvar boyalarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bebek odası duvar kağıdı modelleri genelde açık renk tonlarından tercih edilir. Bunun sebebi de, açık renk tonlarının huzur ve verici sakinlik verici olmasıdır. Beyaz gibi kırık beyaz veya krem rengi gibi renk tonları, unisex duvar kağıdı renk tonları olduğu için de sıklıkla tercih edilir. Yeni doğan bebek odalarında hayvan resimleri veya desenlerinden ziyade ay gibi yıldız gibi bulut gibi doğal ve sade desenleri kullanmak daha doğru olabilir. Bebeklerin renkleri, desenleri algılaması bir süre alacağı için bu süre boyunca onu rahatsız etmeyecek renkleri kullanmanız yeterlidir. Desenleri algılamaya başladığında duvar kağıtlarındaki desenleri seçebilirsiniz.

Bebek odası duvar kağıtları toz tutmaz olmalıdır. Minik bebeklerin ciğerleri çok hassas olduğu için herhangi bir toz onları kolaylıkla hasta edebilir. Bebek odası duvar kağıdı örnekleri konusunda fikir almak isterseniz hem desen, hem renk bakımından çeşitli modelleri galerimizde görebilirsiniz.

bebek-odasi-duvar-kagitlari
beyaz-bebek-odasi-duvar-kagitlari
dogal-bebek-odasi-duvar-kagitlari
eglenceli-bebek-odasi-duvar-kagitlari
en-guzel-bebek-odasi-duvar-kagitlari
en-modern-bebek-odasi-duvar-kagitlari
en-renkli-bebek-odasi-duvar-kagitlari
en-sade-bebek-odasi-duvar-kagitlari
en-sik-bebek-odasi-duvar-kagitlari
erkek-bebek-odasi-duvar-kagitlari
farkli-bebek-odasi-duvar-kagitlari
huzurlu-bebek-odasi-duvar-kagitlari
kiz-bebek-odasi-duvar-kagitlari
luks-bebek-odasi-duvar-kagitlari
modern-bebek-odasi-duvar-kagitlari
renkli-bebek-odasi-duvar-kagitlari
sade-bebek-odasi-duvar-kagitlari
sik-bebek-odasi-duvar-kagitlari
yaratici-bebek-odasi-duvar-kagitlari
yeni-bebek-odasi-duvar-kagitlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri